Senator Stanisław Kogut: dalsze pełnienie funkcji Prezesa Zarządu nie będzie służyło dobru Fundacji

Senator Stanisław Kogut zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. W uzasadnieniu swojej decyzji przekonuje, iż podjął taką decyzję, gdyż zarzuty prokuratorskie jakie na nim ciążą, mogą niekorzystnie wpływać na wizerunek organizacji.

Ze stanowiska wiceprezesa zrezygnowała także córka polityka Ewa Moskwa, a w lutym został odwołany jego syn – Grzegorz.

– Mając na uwadze ciążący na mnie, jako Prezesie Zarządu Fundacji obowiązek działania dla jej dobra, w związku z tym, że wszczęte przez Prokuraturę postępowanie przygotowawcze, obiektywnie utrudnia mi pełnienie funkcji Członka Zarządu, stanowi dla mnie duże obciążenie rodzinne i osobiste, jak i może niekorzystnie wpływać na wizerunek samej Fundacji, uznałem, że dalsze pełnienie przeze mnie funkcji Prezesa Zarządu nie będzie służyło dobru Fundacji, które zawsze było i jest dla mnie wartością nadrzędną – napisał w uzasadnieniu senator Stanisław Kogut.

Zaznacza, iż jego rezygnacja umożliwi efektowne działanie Fundacji do czasu wyjaśnienia zarzutów, jakie zostały mu przedstawione. Rada Fundatorów przyjęła rezygnację polityka oraz jego córki 16 kwietnia.

Przypomnijmy!
W ubiegłym tygodniu Sąd złagodził środki zapobiegawcze wobec polityka oskarżonego o korupcję. Obniżył kaucję z miliona złotych na 600 tysięcy oraz zniósł zakaz opuszczania kraju.

Początkiem kwietnia Senator Stanisław Kogut na swojej oficjalnej stronie internetowej napisał list, w którym wyznał, że czuje wewnętrzną potrzebę pojednania się z ludźmi. O tym w artykule poniżej.

Senator Stanisław Kogut: zwracam się z gorącą prośbą o wybaczenie

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.