Zaraz zobaczysz to, czego zwykły turysta w Starym Sączu nie zobaczy…

Zaraz zobaczysz to, czego zwykły turysta w Starym Sączu nie zobaczy…

„Śladami historii w 360 stopni” – to tytuł pilotażowego odcinka filmu umożliwiającego wirtualny spacer po Starym Sączu. Film wyprodukowano w sądeckim Parku Technologicznym MMC Brainville. Można go obejrzeć w słabszej jakości na ekranie komputera, albo w znacznie lepszej jakości – korzystając ze specjalnego hełmu…

Co różni film od innych? Sprawa zasadnicza: kadru jaki oglądamy patrząc na film nie wybiera scenarzysta ani kamerzysta, tylko widz. Można więc rozejrzeć się wokół siebie, spojrzeć w górę i w dół… Oglądając film na monitorze wystarczy najechać myszką na obraz i „przeciągnąć go” w wybraną pozycję. Można też ubrać specjalny hełm do wirtualnej podróży i poczuć zupełnie inne wrażenia naśladujące wiernie wrażenia z realnej rzeczywistości.

Czy wirtualny spacer jest lepszy od rzeczywistego? Na pewno nie. Ale są gdzieś daleko na świecie ludzie, którzy zwiedzić Starego Sącza nie mogą. Są też całkiem blisko tacy, którym stan zdrowia na to nie pozwala. Podróż wirtualna jest dla nich „lekarstwem” na te przeszkody.

Również dla tych którzy mogą wybrać się na spacer na własnych nogach i w dowolnym momencie – jest w filmie niezwykła pokusa: w odcinku pilotażowym”Śladami historii” można zajrzeć tam, gdzie żaden turysta zajrzeć nie może. To niecodzienna okazja, aby zobaczyć wnętrze kaplicy św. Kingi niedostępne dla zwiedzających.

Zapraszamy….

&nasp;


WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama