Nowy Sącz: saturator ma wzięcie. Ugasił już dziesięć tysięcy pragnień

W pierwszy dzień sierpnia na ulicy Jagiellońskiej Natalia Ziaja i Patrycja Pióro częstowały przechodniów wodą z saturatora wózkowego. Właśnie tego dnia napełniono dziesięciotysięczny kubek wody, który miał okazję wypić pan Kazimierz ze Starego Sącza. Mężczyzna otrzymał od Sądeckich Wodociągów pamiątkowe upominki.

Urządzenie pojawiło się w Nowym Sączu w czerwcu. Dzięki niemu mieszkańcy i turyści codziennie mogą napić się za darmo wody. Jest ona chłodzona i gazowana, a na bardziej wymagających czeka do niej sok – malinowy lub imbirowy.
– Jestem bardzo zadowolony, że w takie upalne dni można napić się czegoś zimnego – mówi Paweł Olszak. – Polecam wszystkim, bo to jest za darmo – dodaje jego kolega, Arkadiusz Urban.
Pan Kazimierz był tak bardzo zaskoczony, że początkowo nie chciał przyjąć gadżetów. Dostał między innymi bidon, zegar i długopis – opowiada Natalia. – Akcja była zaplanowana, wszystkie kubki są liczone i czekaliśmy na kogoś, kto wypije ten dziesięciotysięczny.
Na spragnionych mieszkańców oprócz saturatora czekają zdroje wody pitnej zamontowane na Pumptracku, przy Bazylice św. Małgorzaty oraz w Gaboniu, przy szlaku na Przehybę. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kurtyny wodne w Nowym i Starym Sączu, Korzennej oraz Nawojowej. W trakcie upałów ochłody pod kurtynami zaznają całe rodziny.
O saturatorze pisaliśmy już TUTAJ.

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.