Biczyce Dolne: wbili łopatę pod budowę żłobka

Dziś (środa, 2 sierpnia) wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski razem z sołtysem Biczyc Czesławem Kojsem oraz dyrektor przedszkola w Biczycach Moniką Gomółką-Sromek wbił łopatę pod budowę żłobka w Biczycach Dolnych. Opiekę w żłobku, zlokalizowanym przy Zespole Szkół w Biczycach Dolnych od grudnia tego roku, znajdzie dwadzieścioro dzieci.

Maluchy będą mogły bezpłatnie korzystać ze żłobka przez okres 12 pierwszych miesięcy. Na budowę żłobka Gmina Chełmiec otrzymała kwotę milion 49 tys zł. dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Do żłobka trzeba będzie zakupić meble, zabawki i materiały dydaktyczne. Przy żłobku powstanie także plac zabaw. W placówce zatrudnienie znajdzie trzech nauczycieli oraz pomoc kuchenna.

– Żłobek rozpocznie swoją działalność w grudniu i przez okres 12 miesięcy, zgodnie z warunkami programu, będzie bezpłatny. Zapisy dzieci rozpoczną się wkrótce. Zgodnie z regulaminem pierwszeństwo w przyjęciach wniosków będą miały matki powracające na rynek pracy po przerwie związanej z macierzyństwem, oraz mieszkańcy gminy Chełmiec – mówi wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.

Zakończenie budowy planowane jest na 15 listopada tego roku.

Fot. Ilustracyjne  pixabay, Gmina Chełmiec. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.