Saperzy w Obidzy. Przyjechali po pocisk artyleryjski znaleziony w lesie

Na pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej natknął się spacerujący po lesie mieszkaniec Obidzy. Zadzwonił na policję. O odkryciu powiadomiono patrol saperski z Krakowa. Do momentu przyjazdu wojskowych saperów policjanci zabezpieczali znalezisko.

“25 kwietnia br. około godz. 14, dyżurny Komisariatu Policji w Starym Sączu został powiadomiony o znalezieniu niewybuchu w terenie leśnym w miejscowości Obidza. Na skorodowany pocisk natknął się podczas spaceru mieszkaniec tej miejscowości. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy potwierdzili, że jest to pocisk moździerzowy o długości ok. 35 cm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Powiadomiono 16 Batalion Powietrznodesantowy w Krakowie” – informuje podkom.  Justyna Basiaga, Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu

Do czasu przybycia patrolu saperskiego znalezisko zabezpieczali policjanci ze Starego Sącza. Dzisiaj około południa do Obidzy przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Niebezpieczna pozostałość po wojnie została zabezpieczona przez  krakowskich saperów w specjalistycznym pojeździe pirotechnicznym i przetransportowana na poligon, gdzie zostanie pocisk zostanie zneutralizowany.

Policjanci przestrzegają, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk. W sytuacji kiedy ujawnimy podejrzany przedmiot, należy jak najszybciej zadzwonić na numer alarmowy 112.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.