Sandecja zdobyła Miedź i gra dalej. Trochim bohaterem.

Sandecja Nowy Sącz awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Wyjazdowy mecz z pierwszoligową Miedzią Legnica był bardzo zacięty. Jeszcze do 86 minuty gospodarze prowadzili 1-0. Końcówka w wykonaniu sądeckiego zespołu była piorunująca. Po dwóch golach Wojciecha Trochima podopieczni Radosława Mroczkowskiego znaleźli się w 1/8 Pucharu Polski i o ćwierćfinał zagrają z Górnikiem Zabrze.

W podstawowym składzie Sandecji pojawiło się czterech zawodników, którzy w tym sezonie jeszcze nie zagrali na boiskach ekstraklasy. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Goście na prowadzenie wyszli tuż przed przerwą, gdy rzut karny wykorzystał były reprezentant Polski Łukasz Garguła. Po zmianie stron Sandecja przeważała, ale długo nie potrafiła udokumentować tego gole. Dopiero w ostatnich minutach błysnął niezawodny Wojciech Trochim. Po jego dwóch gola sądeczanie cieszyli się z awansu.

W najbliższą sobotę (12 sierpień) w 5 kolejce Ekstrakalsy Sandecja w roli gospodarza (na boisku w Niecieczy) zagra z Wisłą Płock. Początek mecz o godz. 15:30.

Sandecja Nowy Sącz w 1/8 finału zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (podobnie jak sądeczanie beniaminek ekstraklasy). Mecze odbędzie się 20 września. Jeśli podopieczni Radosława Mroczkowskiego okażą się lepsi w tej konfrontacji to w ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą meczu Chojniczanka Chojnice (I liga) – Termalica Bruk-Bet Niecziecza (Ekstraklasa). Od ćwierćfinałów rywalizacja odbywa się w systemie mecz i rewanż.

MIEDŹ LEGNICA – SANDECJA NOWY SĄCZ 1 : 2 (1 : 0)

1:0 Garguła 45 karny, 1:1 Trochim 86, 1:2 Trochim 90.

W 65 minucie czerwoną kartkę otrzymał Santana (Miedź), a w 79 minucie Basta (Sandecja). Obaj w konsekwencji dwóch żółtych.

MIEDŹ: Sapela – Bartczak, De Amo, Osyra, Adu Kwame – Żyliński (46 Łobodziński), Garguła (70 Bozic), Egerszegi, Marquitos, Santana (70 Augustyniak) – Piasecki.

SANDECJA: Radliński – Basta, Szufryn, Kraczunow, Straus – Dudzic, Baran, Gałecki, Cetnarski (46 Trochim), Mraz (46 Danek) – Korzym (58 Piszczek)..

Na zdjęciu Wojciech Trochim (fot. oficjalna strona Sandecji)