Sandecja w Pucharze Polski. Będzie powtórka tamtego sukcesu?

Sandecja w Pucharze Polski. Będzie powtórka tamtego sukcesu?

25 września odbędzie się pierwsza runda Pucharu Polski. W rozgrywkach wezmą udział piłkarze Sandecji Nowy Sącz. Wczoraj w siedzibie PZPN odbyło się losowanie par tej fazy turnieju. Los przydzielił sądeczanom ekipę KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski , przedstawiciela trzeciej ligi.

Z tej okazji sprawdziliśmy jak „Biało-czarni” spisywali się w Pucharze Polski na przestrzeni kilku ostatnich lat.

W kampanii 2018/2019 sądeczanie już na starcie – 1. runda – mieli bardzo trudno. Ekstraklasowa Miedź Legnica przyjechała do Nowego Sącza jak po swoje. Porażka gospodarzy 0:3 po golach Petteriego Forsella, Wojciecha Łobodzińskiego i samobójczym Bartłomieja Dudzica, mówi sama za siebie.

W sezonie 2017/2018 było obiecująco. Najpierw w ramach pierwszej rundy sądeczanie ograli w Warcie trzecioligową Wartę Sieradz aż 5:1 (Łukasz Mitek – Filip Piszczek, Patrik Mraz, Wojciech Trochim, Maciej Korzym – dwa). W 1/16 finału rozgrywek Sandecja pokonała… Miedź w Legnicy 2:1. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Łukasz Garguła, zaś o awansie przesądziły dwa gole Wojciecha Trochima. W fazie 1/8 Sandecji, znów na wyjeździe, przyszło się mierzyć z Górnikiem Zabrze – po dogrywce gospodarze triumfowali 3:2 (Szymon Matuszek, Igor Angulo dwa – Aleksandyr Kolew, Erik Grendel samobój).

W rozgrywkach 2016/2017 piłkarze Sandecji najpierw w pierwszej rundzie po dogrywce ograli Siarkę w Tarnobrzegu 4:2 (Marcin Stefanik (rzut karny), Daniel Koczon – Maciej Małkowski (rzut karny) i dwa gole w dogrywce, Bartłomiej Dudzic). W 1/16 finału sądeczan przy Kilińskiego odarli z wszelkich złudzeń gracze Śląska Wrocław ogrywając miejscowych 2:1 (Wojciech Trochim (rzut karny) – Bence Merwo, Alvarinho).

Czytaj również: SANDECJA LEPIEJ NIŻ W SEZONIE ZAKOŃCZONYM AWANSEM

W edycji 2015/2016 Sandecja zatrzymała się na pierwszej rundzie. W fazie wstępnej drużyna z Nowego Sącza na wyjeździe ograła Wisłę Sandomierz 1:0 po golu Bartłomieja Dudzica, zaś po 0:2 ze Stomilem w Olsztynie (Łukasz Suchocki, Rafał Kujawa) odpadła z dalszej rywalizacji pucharowej.

2014/2015: W pierwszej rundzie Sandecja przegrała 0:1 z GKS Bełchatów po bramce Michała Maka.

2013/2014 i największy sukces w historii klubu. W pierwszej rundzie „Biało-czarni” pokonali w Bytomiu Polonię 2:1 (Kamil Banaś – Paweł Nowak, Peter Petran). W 1/16 finału przy Kilińskiego poległa Flota Świnoujście przegrywając 2:4 (Maciej Bębenek, Arkadiusz Czarnecki, Przemysław Szarek, Adam Mójta – Ensar Arifović dwa). W fazie 1/8 finału w Nowym Sączu również nie zabrakło wielkich emocji. Sandecja zremisowała z Widzewem Łódź 2:2 (Adam Mójta (rzut karny), Łukasz Grzeszczyk – Marcin Kaczmarek, Eduards Viśņakows). O awansie zdecydowała seria rzutów karnych, które lepiej egzekwowali miejscowi wygrywając 5:4. W ćwierćfinale Sandecji przyszło zagrać z Zagłębiem Lubin. W pierwszym meczu na Dolnym Śląsku „Miedziowi” wygrali 2:0 (Aleksander Kwiek (rzut karny), Michal Papadopulos), by w rewanżu rozbić sądeczan aż 5:0 (Arkadiusz Piech dwa, Michal Papadopulos, Johan Bertilsson dwa).

Mimo tej bolesnej porażki dla klubu z Nowego Sącza był to najlepszy występ w Pucharze Polski. Czy teraz uda się go powtórzyć?

Odwiedź konto autora na Twitterze

Fot. R.Szurek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama