Sandecja pomaga swojemu byłemu zawodnikowi

W przededniu świąt Bożego Narodzenia niczym grom z jasnego nieba spadła informacja o złym stanie zdrowia byłego zawodnika m.in. Sandecji Nowy Sącz i Limanovii, Łukasza Derbicha. Lekarze wykryli u niego przewlekłą niewydolność nerek. W związku z tym kluby z całej Polski włączyły się w akcję #RazemDlaŁukasza. Dzięki niej każdy z nas może pomóc 36-letniemu piłkarzowi.

Jedyną opcją ratunku dla Łukasza jest przeszczep nerek i droga, długotrwała rehabilitacja. Jak na razie piłkarz czeka na dawcę, ale już teraz można wpłacić pieniądze na pomoc zawodnikowi. Na cel leczenia zawodnika powstała zbiórka w serwisie zrzutka.pl (link tutaj), a kluby co 2 dni rozpoczynają licytacje wartościowych przedmiotów. W pomoc włączyła się m.in. Sandecja Nowy Sącz, która na swoim fanpage’u na Facebooku wystawiła koszulkę meczową “Biało-czarnych” z autografami piłkarzy. Licytacja odbywa się pod tym linkiem (klik). O szczegółach akcji #RazemDlaŁukasza można dowiedzieć się m.in. dzięki video, w którym pojawia się Sebastian Szczepański.

Fot. Archiwum MKS Sandecja S.A.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.