Sandecja na fali, trener… odejdzie do Ekstraklasy?

fot. archiwum Sandecja.pl

Sandecja, mimo że wszystkie spotkania rozgrywa jak na razie na wyjazdach, zajmuje 3 miejsce w tabeli (ma do tego jeszcze zaległy mecz do rozegrania). W minionej kolejce zrobiła duże wrażenie pokonując na wyjeździe 1-0 pierwszoligowego lidera Koronę Kielce. Notowania drużyny rosną, za swoją pracę spore uznanie zyskuje również trener Dariusz Dudek. Być może dla szkoleniowca pojawi się oferta z Ekstraklasy.

Otóż szykuje się zmiana w Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Pozycja trenera Mariusza Lewandowskiego w ostatnim zespole ekstraklasowej tabeli jest mocno niepewna. Jak donoszą ogólnopolskie media głównym kandydatem do pracy w Niecieczy jest Dariusz Dudek (informowała o tym Interia.pl). Obecny szkoleniowiec sądeczan trzy lata temu wywalczył z Zagłębiem Sosnowiec awans do Ekstraklasy i w kolejnym sezonie prowadził tę drużynę w 11 spotkaniach na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Obecny rok dla Dariusza Dudka jest bardzo udany. Wiosną doprowadził do odrodzenia sądeczan, którzy zaczęli spisywać się bardzo dobrze w I lidze. Nie miał łatwo w letniej przerwie, gdy okazało się, że musi gruntownie przebudować zespół po odejściu kliku kluczowych zawodników. Mimo ograniczonego budżetu z zadania wywiązał się znakomicie, co potwierdzają osiągane wyniki. Ze względu na budowę nowego stadionu jego podopieczni wszystkie dotychczasowe spotkania rozegrał na wyjeździe. Jak na razie medialne doniesienia dotyczące Termaliki są nieoficjalne, jednak dzięki bardzo dobrej pracy w Sandecji Dariusz Dudek zwraca na siebie coraz większą uwagę, a ewentualna oferta z Ekstraklasy na pewno będzie dla niego wyzwaniem, z którego zapewne skorzysta.

fot. archiwum Sandecja.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.