KORONAWIRUS RAPORT – 11 maja. Nowe przypadki zakażenia w regionie

KORONAWIRUS RAPORT – 11 maja. Nowe przypadki zakażenia w regionie

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 16 326 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 5 816 osób wyzdrowiało, a 811 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 071 osób, 34 zmarły, a 442 zostały uznane za ozdrowieńców.

godz. 17.30: Resort zdrowia podał informację o 120 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 10 w Małopolsce. Mowa o grupie 4 kobiet i 6 mężczyzn w wieku od 7 do 90 lat. 4 osoby są z Krakowa, 3 osoby są z powiatu myślenickiego, a po jednej z powiatów: myślenickiego, wielickiego, oświęcimskiego i tarnowskiego.

Mamy w województwie 28 nowych ozdrowieńców. Jest to grupa 13 kobiet i 15 mężczyzn w wieku od 6 do 74 lat. 8 osób jest z powiatu brzeskiego, 7 osób jest z powiatu bocheńskiego, 4 osoby są z powiatu oświęcimskiego, po 2 osoby są z powiatów: suskiego, myślenickiego i wielickiego, natomiast po jednej – z Krakowa, powiatu chrzanowskiego i wadowickiego. Większość z nich przebywała w izolacji.

Zmarło kolejne 8 zakażonych osób. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 210 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 14 w województwie małopolskim. Mowa o 6 kobietach i 8 mężczyznach w wieku od 5 do 66 lat. 4 osoby są z powiatu myślenickiego, 3 osoby są z powiatu limanowskiego, po 2 osoby są z Krakowa, powiatu proszowickiego i suskiego, a 1 osoba to mieszkaniec powiatu nowosądeckiego.

4 osoby uzyskały status ozdrowieńca. Są to: młoda kobieta i młody mężczyzna z powiatu krakowskiego, młoda kobieta z powiatu nowosądeckiego oraz mężczyzna w sile wieku z Nowego Sącza. Przebywali oni w izolacji.

Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 3 osoby. Tym razem nie ma wśród nich nikogo z Małopolski.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook