Sandecja, most, droga z zastrzykiem i dylemat radnego. „Arturo, jak mam głosować?”

Sandecja, most, droga z zastrzykiem i dylemat radnego. „Arturo, jak mam głosować?”

Sandecja dostanie kolejny zastrzyk finansowy z budżetu miasta. Na ostatniej sesji radni przegłosowali podwyższenie kapitału zakładowego spółki Sandecja o kwotę 2 mln zł. W tej samej uchwale, zmieniającej budżet miasta na 2022 rok, dokonano zapisów zwiększających planowane wydatki na budowę mostu w ciągu ul. Kamiennej o 2 mln zł, oraz na przebudowę Alei Piłsudskiego o ponad milion 300 tysięcy.

Dwa miliony to kwota, która wystarczy na utrzymanie się Sandecji w pierwszej lidze na najbliższe kilka miesięcy. Oczywiście zarząd klubu zobowiązany został do oszczędności, jednak pewnych kosztów związanych z obsługą zawodników zespołu nie da się ograniczyć – tłumaczył wiceprezydent Artur Bochenek.

Wątpliwości w tej kwestii wyraziła m.in. radna Barbara Jurowicz.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym potrzebna jest winda. Może uszczknąć z tych dwóch milionów i tę windę dla SOSW zakupić, żeby niepełnosprawnych dzieci nie trzeba było po schodach wnosić – przekonywała.

O problemie pisaliśmy w tekście: Winda w SOSW nieczynna. TVN Uwaga interweniuje

Z postulatem radnej Jurowicz zgodzili się Artur Czernecki i Józef Hojnor, a radny Grzegorz Fecko dodał do dyskusji glos rozsądku, że na problem braku dostępności miejskich obiektów trzeba spojrzeć szerzej i tam, gdzie jest taka możliwość, dobrze byłoby budować bezobsługowe i bezawaryjne pochylnie, które w razie awarii wind, zapewnią dostępność.

W minioną niedzielę młoda dama na wózku inwalidzkim chciała się dostać do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pracownicy byli nieco speszeni, bo nie mogli sobie poradzić z windą. Może postarajmy się wyposażać budynki w pochylnie, żeby była alternatywa dla awaryjnych wind – proponował.

Ostatecznie projekt uchwały zmieniającej plan miejskich wydatków przyjęto bez korekt, o które wnioskowali radni PiS.

O ich pomyśle pisaliśmy w tekście: Echa referendum na sesji Rady Miasta Nowego Sącza. Jest pomysł co zrobić z zaoszczędzoną kwotą

Ciekawostka: podczas głosowania słuchacze sesji mieli okazję usłyszeć coś, co nie było przeznaczone dla ich uszu.

W 2 godzinie 27 minucie i 12 sekundzie transmisji, podczas gdy obraz z sali obrad zastąpił ekran z informacją kto oddał już głos, w tle słychać dwukrotnie powtórzone pytanie Artura Czerneckiego, prawdopodobnie skierowane do wiceprezydenta Artura Bochenka: „Arturo jak mam głosować?”

Ostatecznie Artur Czernecki jako jeden z 17 radnych zagłosował za zmianami uchwały budżetowej wnioskowanymi przez władze miasta. Teresa Cabała Barbara Jurowicz, Iwona Mularczyk, Wojciech Piech i Michał Kądziołka wstrzymali się od głosu.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.