Winda w SOSW nieczynna. TVN Uwaga interweniuje

Winda w SOSW nieczynna. TVN Uwaga interweniuje

winda tvn

Poranki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu to wielka loteria. Dzieci i ich rodzice nie wiedzą, czy bez problemu dostaną się do klas, czy winda tego dnia będzie działać. Problem stał się tematem reportażu TVN Uwaga!

W SOSW w Nowym Sączu uczy się blisko 400 dzieci z różnego typu niepełnosprawnościami. Winda jest niezbędna, a jednak urządzenie od kilku lat bez przerwy się psuje. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak wnosić dzieci po schodach. Rodzice nie kryją strachu, że kiedyś coś się może stać.

– Panowie, którzy przyjeżdżają z serwisu, za każdym razem mówią, że robią, co mogą, a efekt jest, jaki jest. Winda ma już 16 lat i zdecydowanie przydałby się u nas jakiś nowszy dźwig – tłumaczy w reportażu Andrzej Kasprzyk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu.

– Winda co roku jest dopuszczana przez dozór techniczny do użytkowania. Posiada dziennik funkcjonowania, z którego wynika, że jest regularnie kontrolowana, naprawiana, ale w żadnym momencie z dokumentacji technicznej nie wynikało, że winda stwarza jakiekolwiek zagrożenie – twierdzi Magdalena Majka, zastępczyni prezydenta Nowego Sącza, dopytywana o problem przez reporterkę Izabelę Rak.

Tymczasem rodzice nawet kilka razy w tygodniu z pomocą pracowników SOSW wnoszą swoje dzieci po schodach. Sam ośrodek jest przez rodziców bardzo chwalony, a dzieci uwielbiają zajęcia. Ciągle psująca się winda jest jednak zmorą.

Obejrzyjcie reportaż TVN Uwaga!:

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/nowy-sacz-problem-z-winda-w-szkole-dla-niepelnosprawnych-dzieci,351540.html

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.