Sandecja. Mariusz Gabrych – ile wart taki snajper? [Komentarz]

Prześledziliśmy osiągnięcia strzeleckie Mariusza Gabrycha, aktualnie napastnika Sandecji Nowy Sącz, który właśnie przedłużył swoją umowę z nowosądeckim klubem.

wsb3

25-latek urodzony w Inowrocławiu słynie z tego, że nie rozmawia z mediami. Nie o tym jednak będzie ten tekst. Jest inny problem, Mariusz Gabrych zwyczajnie niezwyczajnie niemal nie strzela bramek.

Milczący zawodnik dotąd nieźle radził sobie jedynie w trzeciej lidze, choć początki nie były łatwe. W sezonie 2010/2011 atakujący Sandecji występował w trzecioligowej Unii Janikowo. W 21 występach (12 w pierwszej jedenastce) na tym szczeblu zanotował dwa gole.

Następnie grał w rezerwach Piasta Gliwice, w 16 meczach (11 w wyjściowym składzie) zdobywając gola.

Sezon 2016/2017 to runda w trzecioligowych Karpatach Krosno i runda w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Tu było już lepiej. Na Podkarpaciu Gabrych zagrał w 16 meczach (11 w wyjściowej „11”) i miał pięć goli. W barwach Świtu było to 10 gier (8) i cztery bramki.

Czytaj również: OBROŃCA SANDECJI STRZELIŁ PIĘKNĄ BRAMKĘ MACCABI: „TO FAJNE UCZUCIE”

W Mazowieckiem Gabrych pozostał na kolejne rozgrywki, co okazało się rozsądnym posunięciem z korzyścią dla obu stron. Napastnik wreszcie miał okazję do regularnej gry: w 30 meczach trzeciej ligi strzelił 14 goli, wychodząc na plac gry w pierwszym składzie 23-krotnie.

Gabrych błyszczał również w Pucharze Polski, gdzie w trzech spotkaniach zdobył dwa gole a jego zespół po przebrnięciu dwóch rund dotarł do 1/16 finału przegrywając 1:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała (zagrał cały mecz).

W minionej kampanii ten zawodnik otrzymał szansę gry w pierwszej lidze. Można pisać cuda, ale wystarczy zaprezentować statystyki. Mariusz Gabrych w 29 meczach ligowych strzelił dwie bramki (w 1. oraz 8. kolejce). W 23 kolejkach wychodził na boisko jako podstawowy snajper.

W tym samym czasie starszy od niego o 1,5 roku Mateusz Klichowicz strzelał całkiem sporo, jak na możliwości Sandecji, która nie była nader skutecznym zespołem. Liga? 32 mecze i osiem goli, co dało Klichowiczowi, obok Macieja Małkowskiego, tytuł najskuteczniejszego strzelca sądeczan.

I jeszcze porównując tych dwóch napastników warto rzucić okiem na liczbę minut spędzoną przez nich w lidze: Gabrych 2076, Klichowicz 2260 (za 90minut.pl).

Jeśli mowa o nominalnych atakujących w zespole Tomasza Kafarskiego, prócz Klichowicza, są jeszcze doświadczony Maciej Korzym i młokos Sebastian Wąchała. Może warto dać szansę któremuś z nich?

Odwiedź konto autora na Twitterze

Fot. R.Szurek. Na zdjęciu M.Gabrych po lewej

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]