Sandecja lepsza od Stali. Łukasz Surma: „Nasze poświęcenie zaowocowało” [AUDIO + ZDJĘCIA]

Sandecja, Stal, zdjęcia, wypowiedź

– Stalowa Wola to zespół, który jest bardzo dynamiczny i utrudnia przeciwnikowi życie. Wiedziałem, że będzie dzisiaj dużo walki, dużo piłki w powietrzu i tak też przedstawialiśmy ten mecz drużynie. Drużyna podjęła rękawice – mówi trener Łukasz Surma po wygranej konfrontacji ze Stalą.

Sandecja – Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
Bramki: Szufryn 52, Gołębiowski 90.
Sandecja: Sokół – Nawotka, Bartków (46 Kowalik), Szufryn, Słaby (79 Vaclavik), Sobczak, Galara (46 Potoma), Kołbon, Talar (63 Kwietniewski), Gołębiowski – Wróbel (79 Popiela).
Stal: Smyłek – Kowalski (46 Seweryn), Banach (72 Rogala), Oko, Urban (72 Maluga), Ziarko (63 Pioterczak), Górski (68 Kościelniak), Soszyński, Mydlarz, Chełmecki – Klisiewicz.
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

Zespół z Nowego Sącza zainkasował pierwszy komplet punktów w sezonie 2023/2024. Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem walki w środku pola. Sandecja grała twardo, była zespołem zaangażowanym. Przydała się także nuta szczęścia, której w wielu poprzednich grach mocno brakowało (w 26. minucie spotkania Jakub Kowalski egzekwował rzut karny, nie trafił w światło bramki).

Gracze Sandecji starali się realizować założenia nakreślone przez trenera Łukasza Surmę. Nie brakowało wiary i konsekwencji w realizacji celu. Ekipa z Nowego Sącza wyszła na prowadzenie w 52. minucie meczu za sprawą Dawida Szufryna. Przywódca zespołu wykorzystał dośrodkowanie i skuteczną „główką” doprowadził do stanu 1:0. Konfrontację zamknął Gołębiowski. W ostatniej akcji meczu, ładnie przyjął futbolówkę w środkowej strefie boiska, szybko przetransportował ją w pole karne i technicznym strzałem po ziemi doprowadził do stanu 2:0. To było bardzo ważne i potrzebne zwycięstwo. Dzięki temu zwycięstwu, drużyna może zrzucić ciężar złej passy i uwierzyć, że mimo procesu budowania zespołu – jest w stanie wygrywać pojedynki z tak niewygodnymi rywalami jak Stal Stalowa Wola. Poniżej pomeczowe wypowiedzi trenerów oraz zdjęcia z meczu.