Sandecja jest teraz lepsza niż w tym sezonie, gdy awansowała do ekstraklasy! Suche fakty

Sandecja jest teraz lepsza niż w tym sezonie, gdy awansowała do ekstraklasy! Suche fakty

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz są wiceliderem tabeli Fortuna 1 Ligi. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego po 13 kolejkach mają w dorobku 24 punkty.

Sprawdziliśmy jak sądeczanie prezentowali się w historycznej kampanii 2016/2017. Wówczas piłkarze z miasta nad Dunajcem wygrali ligę i awansowali na szczebel Lotto Ekstraklasy.

Po trzynastu kolejkach ówczesnej Nice 1 Ligi Sandecja znajdowała się na piątym miejscu w tabeli mając w dorobku 19 „oczek”. Na taki wynik składało się 5 zwycięstw oraz po 4 remisy i porażki. Bilans bramkowy wynosił 15 goli strzelonych i o trzy mniej stracone. Teraz jest pod tym względem o wiele lepiej!

Czytaj również: Sędzia oświadczył się… na meczu A klasy! Zobacz WIDEO

Sandecja po trzynastu meczach w lidze zajmuje drugie miejsce z 24 punktami. Ekipa z Nowego Sącza wygrała 6 meczów, w 6 dzieliła się punktami, zaś przegrała tylko… jeden. Również bilans bramkowy jest lepszy teraz niż wtedy. To 15 goli strzelonych i 8 straconych.

Jak wiadomo nie ma co pompować balonika, ale statystyki mówią tak a nie inaczej.

Najważniejsze, by sami piłkarze nie nakładali na siebie zbyt wielkiej presji. Póki co, tak jak wtedy, powtarzają zgodnie: „Liczy się każdy najbliższy mecz, nie wybiegamy zbyt daleko w przyszłość”.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. R.Szurek

Share on twitter
Share on facebook