Sandecja jest pod tym względem najlepsza w całej lidze!

Sandecja jest pod tym względem najlepsza w całej lidze!

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz po ośmiu kolejkach Fortuna 1 Ligi zajmują drugie miejsce (15 pkt) w ligowej tabeli zaraz za Rakowem Częstochowa (19 pkt).

Jest jednak klasyfikacja, w której zawodnicy dowodzeni przez trenera Tomasza Kafarskiego są najlepsi. Mowa o meczach u siebie, w których nowosądecki pierwszoligowiec ma stuprocentową skuteczność.

Biało-czarni” na trzy domowe mecze wygrali wszystkie trzy nie tracąc nawet gola (bilans bramek to 4:0). Takim bilansem nie może się poszczycić żaden zespół w pierwszej lidze. Prowadzący Raków u siebie wygrał cztery spotkania, ale i raz się potknął remisując jeden z pojedynków (bramki 10:2).

Czytaj również: I Ty możesz zostać Sączersikiem. Sandecja szuka piłkarzy

W bieżącym sezonie na własnym stadionie, prócz Sandecji i Rakowa, nie przegrały także Chojniczanka Chojnice (3 wygrane i 2 remisy) oraz Stomil Olsztyn, który jednak nie zanotował jeszcze ani jednej potyczki na własnym terenie.

Cieszymy się z ostatnich wyników, ale mamy chłodne głowy. Koncentrujemy się na każdym najbliższym meczu i niech tak zostanie – uspokaja kapitan Sandecji Dawid Szufryn.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Sandecja.pl

Share on twitter
Share on facebook