Sandecja chce zdobyć Koronę

Sandecja chce zdobyć Koronę

Po przerwie spowodowanej spotkaniami reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Świata, na ligowe boiska wracają ekstraklasowe drużyny. Już jutro Sandecja Nowy Sącz zagra na wyjeździe z Koroną Kielce.

W sądeckim zespole panuje bardzo dobra atmosfera po dwóch kolejnych zwycięstwach, na wyjeździe 3-2 z Lechią Gdańsk i w roli gospodarza (na stadionie w Niecieczy) z Pogonią Szczecin 2-1.

Sądeczanie zgromadzili do tej pory 11 punktów, czyli o trzy więcej niż ich najbliższy rywal.

Przed sezonem Sandecję Nowy Sącz i Koronę Kiece łączyło jedno. Zdaniem wielu piłkarskich ekspertów obie drużyny skazywane były na grę w dolnych rejonach tabeli. Początek w wykonaniu wspomnianych zespołów jest jednak bardzo obiecujący i zarówno Sandecja jak i Korona zajmują miejsce w środkowej strefie tabeli.

Jutro w Kielcach podopieczni Radosława Mroczkowskiego będą chcieli jeszcze bardziej wzbogacić swój dorobek punktowy. Być może skuteczną bronią w konfrontacji z kieleckim  zespołem będzie Maciej Korzym. Wychowanek sądeckiej drużyny w przeszłości kilka sezonów spędził w Koronie. Jednak obecnie ma trudności z wywalczeniem sobie miejsca w wyjściowej jedenastce Sandecji.

Na trybunach będzie to mecz przyjaźni. Sympatycy obu klubów trzymają ze sobą piłkarską „sztamę”. Na boisku zapewne sentymentów już nie będzie.

Mecz Korona Kielce – Sandecja Nowy Sącz, sobota, godz. 15:30

Przypuszczalny skład Sandecji: Gliwa – Kuban, Szufryn, Kraczunow, Mraz – Dziedzic, Piter-Bucko, Baran, Trochim, Brzyski – Kolev.

Share on twitter
Share on facebook