Nowy Sącz: remont dworca autobusowego rozpocznie się 13 września

Spółka Małopolskie Dworce Autobusowe poinformowała, że 13 września (środa) rozpocznie się remont sądeckiego dworca. Prace zostaną podzielone na trzy etapy.  

- Etap pierwszy (przewidywany do przełomu października i listopada 2017 roku) obejmuje wykonanie podbudowy płyty wraz z instalacjami i wykonanie docelowej nawierzchni placu manewrowego od strony Placu Dąbrowskiego. W trakcie pierwszego etapu budowy odprawy autobusów odbywać się będą z tymczasowych stanowisk - informuje Marcin Fall ze spółki Małopolskie Dworce Autobusowe.

BOCHENSKI

Stanowiska te będą wyznaczone przy: ul. Staszica (ST1 - ST6), przy budynku dworca (ST7 - ST12) oraz przy Placu  Dąbrowskiego (ST13 - ST15).

Etap drugi obejmie wykonanie stanowisk odpraw, wiat przystankowych, a także remont ul. Staszica wraz z chodnikiem.

W trakcie drugiego etapu budowy odprawy autobusów odbywać się będą z tymczasowych stanowisk, wyznaczonych przy budynku dworca (ST1 - ST4), z placu manewrowego oddanego już do użytkowania (ST5 - ST12) oraz z Placu Dąbrowskiego (ST13 - ST15).

Dojście do stanowisk odpraw i budynku dworca możliwe będzie Placem Dąbrowskiego.

Nie wiadomo na razie, kiedy rozpocznie się etap trzeci, który obejmuje remont Placu Dąbrowskiego wraz z chodnikiem. Odprawy autobusów odbywać się będą w całości na nowych stanowiskach odpraw. Podczas remontu zmianie nie ulegnie lokalizacja kas, poczekalni, toalet, i chodników prowadzących do stanowisk odpraw i budynku dworca.

Zakończenie prac planowane jest na jesień 2018 roku.

Nie wiadomo też kiedy będzie gotów nowy budynek dworca.

O nowym dworcu autobusowym w Nowym Sączu czytaj też TUTAJ. 

Fot. Biuro Prasowe Spółki Małopolskie Dworce Autobusowe. 

 

Jan Duda

Wypowiedz się w tej sprawie