Samorząd. Brechą z płotu wali się przeciwnika po głowie

Rozmowa z Leszkiem Zegzdą, sądeckim radnym miejskim, szefem klubu Koalicji Obywatelskiej

– Powiedział Pan gdzieś takie zdanie: „Każdego dnia dziękuję Bogu, że nie zostałem prezydentem Nowego Sącza”. Mocno, ale zachodzi pytanie, po co Pan startował w ostatnich wyborach?

– To ciekawa rzecz, bo przecież mam doświadczenie 12 lat we władzach miasta, m.in. 9 lat jako wiceprezydent, a potem 16 lat w Zarządzie Województwa, gdzie byłem wicemarszałkiem. Wydawało mi się, że takie zakończenie swojej ścieżki samorządowej trwającej ponad 30 lat byłoby dobre. Dlatego startowałem.

– Pieczątka wieńcząca karierę?

– Taka pieczątka, zamknięcie. Ale te 16 lat spędzonych w Krakowie pozwoliło mi zapomnieć, jak to jest zarządzać miastem. A może inaczej było, kiedy ja byłem wiceprezydentem.

– Bo kiedyś wszystko było lepsze?

– Zawsze tak jest. Mówią tak szczególnie ludzie, którzy mają za sobą dużo doświadczeń życiowych. Ale wracając do mojej zacytowanej wypowiedzi. Zaskoczył mnie obecny poziom funkcjonowania miasta, rady miejskiej i tego, co się dzieje wokół nas.

– Ale to zdanie jest jak bomba: „Każdego dnia dziękuję Bogu, że nie zostałem prezydentem miasta”. A co by się stało gdyby Pan nim został? (…)

To tylko fragment rozmowy. Całość w najnowszym numerze „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.