Umawiali się z prostytutkami, dokonywali na nich rozboju, a później chronili za 200 zł dziennie. Gang sutenerów rozbity [FILM]

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie prowadzili agencje towarzyskie oraz rozbojami próbowali eliminować konkurencję. W rozbiciu grupy wzięło udział blisko 150 policjantów. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 33 do 53 lat mieszkańcy Tarnowa, Gorlic i Krakowa oraz jedna kobieta – obywatelka Ukrainy w wieku 38 lat. Wśród zatrzymanych jest również Daniel G. ps. „Walker” – 40 – letni mieszkaniec Tarnowa, który kierował grupą. W toku śledztwa prokurator ustalił, że grupa prowadziła agencje towarzyskie na terenie Tarnowa i Krakowa. Grozi im do 15 lat więzienia. Pięć osób trafiło do tymczasowego aresztu.

Przez kilka miesięcy policjanci z rzeszowskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem prokuratorów z Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą.

,,Jej członkowie zajmowali się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu oraz dokonywali rozbojów na kobietach świadczących usługi seksualne indywidualnie. Z ustaleń śledczych wynika, że gang działał na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego i śląskiego. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że od początku 2020 roku, aż do rozbicia grupy, w nadzorowanych przez nich agencjach towarzyskich, funkcjonujących w wynajmowanych mieszkaniach mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet” – informuje Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP.

Kobiety, w tym również cudzoziemki były werbowane do pracy w ,,mieszkaniówkach” za pośrednictwem m.in. portali internetowych. Prostytutki w zamian za organizację miejsca pracy, przygotowanie ogłoszeń dotyczących świadczonych usług seksualnych, a także ochronę oddawały sutenerom 200 zł za dobę. Miesięczny dochód z działalności agencji mógł wynosić nawet 60 tysięcy złotych. Podejrzanym o kierowanie grupą jest 40-letni Daniel G.

Co więcej, członkowie grupy przestępczej umawiali się jako klienci z prostytutkami i dokonywali na nich rozbojów z użyciem broni oraz innych niebezpiecznych narzędzi. W ten sposób chcieli pozbyć się konkurencji. Jak ustalili śledczy, podczas „napadów” poza kradzieżą gotówki, biżuterii czy telefonów komórkowych należących do kobiet oraz ich klientów, mężczyźni informowali „sterroryzowane”, że jeżeli nadal chcą „pracować”, to mogą wyłącznie w agencjach towarzyskich nadzorowanych przez nich.

,,Mając na uwadze brutalność oraz bezwzględność działania gangu, policjanci CBŚP z Zarządu w Rzeszowie wspierani przez kolegów z Zarządów w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Lublinie, policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrerrorystycznego Policji w Rzeszowie i Krakowie, a także policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Krakowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wzięli udział w akcji rozbicia grupy” – informuje przedstawiciel CBŚP.

Zatrzymali siedem osób oraz zlikwidowali 7 agencji towarzyskich. Jeden z zatrzymanych buł osobą poszukiwaną za rozbój. Funkcjonariusze przeszukali agencje, mieszkania oraz inne obiekty, w których przebywali podejrzani. W pomieszczeniach znaleźli: broń palną, amunicję hukową oraz atrapy broni palnej, a także kilkanaście telefonów komórkowych wykorzystywanych w przestępczym procederze, zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz pieniądze. Na poczet przyszłych kar przejęto blisko 350 tys. zł.

,,W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono łącznie 30 zarzutów, w tym m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, posiadania broni palnej bez wymaganego pozwolenia oraz niszczenia mienia. Pięcioro zatrzymanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych zostały zastosowane dozory policyjne” – informuje Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP.

Prokurator ustalił, że Daniel G. w okresie od stycznia 2020 roku do momentu zatrzymania tj. 16 marca 2021 roku, w ramach zarządzanych przez siebie stacjonarnych agencji towarzyskich, z prostytucji co najmniej 100 kobiet osiągnął korzyść majątkową w łącznej kwocie około 870 tysięcy złotych.

Źródło/Fot: CBŚP/ PK

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.