Samochód utknął na torach w Muszynie. Nadjeżdżał pociąg

Samochód osobowy zjechał z drogi i utknął na torach kolejowych. Do zdarzenia doszło wczoraj (24 grudnia) około godziny 17.30 w Muszynie.

W stronę osobówki zbliżał się pociąg pasażerski “JAWORZYNA” relacji Krynica-Zdrój –  Kraków.  Na szczęście zdążył zatrzymać się w bezpiecznej odległości, jakieś 50 metrów od samochodu.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, usunięciu samochodu z torów kolejowych oraz udrożnieniu linii kolejowej. Samochód osobowy pozostawiono na poboczu drogi – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Autem marki Ford Focus C-Max podróżowały dwie osoby. Żadnej z nich nic się nie stało. W pociągu natomiast znajdowały się trzy osoby.

W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG w Krynicy-Zdroju oraz OSP Muszyna. Na miejscu swoje czynności prowadził także patrol policji.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.