Nowy Sącz: salon otwarty, no i… Benz!

To było wyjątkowo mocne wejście, a właściwie mocne wkroczenie bestii, która zaryczała mocą ponad pół tysiąca koni mechanicznych. Sportowy model AMG GTR był główną gwiazdą otwarcia nowego salonu Mercedesa w Nowym Sączu. Każdy chętny mógł na chwilę dosiąść bestii, ale na stałe stanie się ona własnością… O tym może za chwilę.

Tłumy – jak to określił prowadzący – wielbicieli luksusu, stawiły się na otwarciu nowego sądeckiego salonu Mercedes-Benz. Jedni jeżdżą samochodami tej marki od lat, inni dopiero się przymierzają do pierwszego zakupu. Dla jeszcze innych Mercedes to po prostu niezawodne narzędzie pracy. Rekordzista – dyrektor Marek Gunia z Batimu – przyznał, że w barwach tej firmy transportowej jeździ obecnie… 180 Mercedesów.

Był również akcent, który sądeczanie lubią najbardziej, czyli komplementy pod adresem ich miasta i regionu. A komplementy z takich ust, smakowały wyjątkowo.

Jestem osobiście bardzo emocjonalnie związany z Nowym Sączem – zaczął swoje wystąpienie Sobiesław Zasada, właściciel Sobiesław Zasada Automotive, legenda polskich rajdów samochodowych. – To miasto podoba mi się niezwykle i zawsze chętnie tu przyjeżdżam. Ale darzę Nowy Sącz szczególnym sentymentem z jeszcze jednego bardzo ważnego powodu: sądeczanie kochają Mercedesy i myślę, że nasze samochody odwzajemniają to uczucie. Życzyłbym sobie, żeby we wszystkich naszych placówkach było tak dobrze, jak w Nowym Sączu, a wówczas mógłbym powiedzieć, że jest idealnie.

Podniosła atmosfera wyraźnie udzieliła się prezesowi Zarządu Mercedes-Benz Polska Marcowi Boderke, bo sądeckich użytkowników tej marki nazwał członkami wielkiej rodziny Mercedesa, a swoją pracę w Polsce określił jako wielkie szczęście:

To wielki honor móc pracować dla takich klientów, to dzięki wam rozwijamy się tak dynamicznie, o czym niech świadczy fakt, że choć dopiero jest maj, to już drugie otwarcie nowego salonu w Polsce – powiedział Boderke.
No, a potem zaryczała już bestia, czyli wspomniany AMG GTR – najpierw w brawurowym rajdzie reklamowym, a chwilę później pokazała się w oryginale powożona przez kierownika sądeckiego salonu Macieja Styrnę:

Jako pierwsi w Polsce pokazujemy to jedno z najbardziej dynamicznych aut produkowanych seryjnie – prezentował efektowny model Styrna, na tyle przekonująco, że wielu z gości oczami wyobraźni widziało się już za kierownicą tego cacka, jak mkną o zachodzie słońca wzdłuż brzegów Jeziora Rożnowskiego.

Dla większości przygoda z AMG GTR skończy się pewnie krótką wizytą w kokpicie auta, szczególnie kiedy okazało się, że cena prezentowanego m.in. na naszej okładce modelu, zaczyna się od… 800 tys. zł. Bestia!

Wśród pań zdecydowanie więcej zachwytów wzbudził dużo skromniejszy kabriolet. Jedna z oglądających – wyraźnie widząc się za kierownicą odkrytego modelu na majówce w Dolinie Popradu, z wrażenia o mało nie zakrztusiła się potrawką z jagnięciny. No i jak tu próbować ukryć, że piękne samochody nie budzą emocji u pięknych kobiet?

Na otwarcie sądeckiego salonu Mercedes-Benz przybyli m.in.: Sobiesław Zasada – właściciel Sobiesław Zasada Automotive, Marc Boderke – prezes Zarządu Mercedes-Benz Polska, Artur Konarski – dyrektor Produktu i Marketingu Mercedes-Benz Cars, Kamil Borowy – dyrektor ds. Kontaktów z Siecią Dealerską w Mercedes-Benz Bank, Łukasz Odolak – Area Sales Manager w Mercedes-Benz Polska, Katarzyna Kubica – Area Sales Manager w Mercedes-Benz Bank.
Z firmy Sobiesław Zasada Automotive: Daniel Chwist – prezes Zarządu, Paweł Szymański – wiceprezes Zarządu, Maciej Rżysko – wiceprezes Zarządu, Iwona Krzywda – dyrektor finansowy-prokurent, Dariusz Waszkiewicz – dyrektor ds. Obsługi Posprzedażowej, Ryszard Mroczka – dyrektor ds. Inwestycji i Administracji, Sławomir Wierzbicki – dyrektor Sprzedaży Samochodów Osobowych, szefowie sprzedaży -Dariusz Zborowski, Piotr Drozdowski, Bogusław Dzieżok – szef Sprzedaży Samochodów Ciężarowych, Joanna Teler-Waryan  – Lider Jakości/Koordynator ds. ISO i CSI.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.