Sala w MCK SOKÓŁ wypełniona po brzegi. Kolejny FUN AND CLASSIC za nami!

Sala w MCK SOKÓŁ wypełniona po brzegi. Kolejny FUN AND CLASSIC za nami!

Tłustoczwartkowe wieczory w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ to nie tylko prawdziwy raj dla podniebienia, ale przede wszystkim muzyczna uczta, której kunszt od lat doceniają sądeccy melomani. 16 lutego 2023 roku na scenie sali im. L. Lipińskiego po raz kolejny zagościł pianista Waldemar Malicki, któremu w tym roku towarzyszyła Śląska Orkiestra Kameralna.

Artyści zgromadzili liczną publiczność, która znając specyfikę koncertu FUN&CLASSIC z jego poprzednich edycji, również tym razem mogła liczyć na dużą dawkę muzycznego (i nie tylko) humoru.

W programie koncertu, którego motywem przewodnim były obchodzone 14 lutego Walentynki, znalazły się przeboje muzyki rozrywkowej traktujące o miłości, takie jak „Can’t Help Falling in Love” Elvisa Presleya, „Anna Maria” Seweryna Krajewskiego, motyw z filmu „1900: Człowiek Legenda” autorstwa Ennio Morricone, a wszystko w wirtuozowskich aranżacjach i opracowaniach. Ponadto muzycy zaprezentowali porywające tango Astora Piazolli „La Muerte del Angel”, czy brawurowy „Taniec węgierski” Johannesa Brahmsa.

Waldemar Malicki po raz kolejny dał się poznać jako wybitny wirtuoz o nieprzeciętnym poczuciu humoru. Znakomita technika gry połączona z wysmakowanym żartem artysty sprawiła, że publiczność śmiała się głośno i długo. Historia walca przedstawiona przez pianistę muzyką i językiem współczesnego człowieka była znakomitym skeczem, podczas którego zabrzmiały znane wszystkim melodie.

Na uwagę i duże uznanie zasługuje także Śląska Orkiestra Kameralna, najmłodszy z trzech zespołów artystycznych Filharmonii Śląskiej, która zaprezentowała bardzo wysoki poziom artystyczno-wykonawczy. Pięknie brzmiący kwintet smyczkowy prowadzony przez koncertmistrza Pawła Kowalczyka był doskonale zgrany z pianistą.

W przerwie koncertu organizatorzy zaprosili publiczność na Galę Pączkową, która na stałe wpisała się do harmonogramu obchodów tego dnia. W tym roku tłustoczwartkowe słodkości zasponsorowali: Ciastkarnia JAŚ, Ciastkarnia KASIA, Piekarnia & Cukiernia TĘGOBORZE, Ciastkarnia BIAŁY KLASZTOR oraz Coctailbar NA WAŁOWEJ.

Agata Życzyńska
fot. Weronika Rakowska

Galerię zdjęć znajdziecie tutaj