Sądeczanki zatańczyły salsę na medal

Sądeczanki zatańczyły salsę na medal

Informowaliśmy już o sukcesie sądeckich tancerek hip-hopowych na mistrzostwach Polski. Nie pisaliśmy jednak o tym, że kilka dni później kolejna grupa z Centrum Tańca ADeeM stanęła na podium. Tym razem były to panie z formacji Dancing Queens, tańczące podczas International Polish Championships 2020 w Raszynie salsę w kategorii Adult 2, dla dorosłych powyżej 31 roku życia.

Grupa przywiozła puchar i medale za pierwsze miejsce. Rywalizacja w ich kategorii odbywała się 6 grudnia. Na parkiecie prezentowały się zespoły z Polski i z zagranicy. Ze względu na obostrzenia sanitarne, podobnie jak podczas występów grup hip-hopowych o czym pisaliśmy TUTAJ, na hali nie było publiczności, a zawodnicy dopingowali sobie nawzajem.

– Królowe zawdzięczają sukces przede wszystkim swojej niezwykłej trenerce i tancerce formacji Anicie Migacz, jej wyobraźni, talentowi i zaangażowaniu oraz czujnemu profesjonalnemu oku Dariusza Migacza. Udział w treningach pozwala uczestniczkom zajęć nie tylko nauczyć się dobrze tańczyć i poprawić kondycję, ale także oderwać się od codziennych obowiązków, świetnie spędzić czas wolny i spełnić marzenia. Dla części formacji był to pierwszy występ na tak poważnym turnieju, ale mimo tremy starały się dać z siebie wszystko – zdradza Agnieszka Kosecka, jedna z tancerek Dancing Queens.

Jak zaznacza, takich zespołów jak sądecki, jest w Polsce tylko kilka.

fot. ADeeM 

Reklama