Przyspieszona droga z Nowego Sącza do autostrady A4 prawdopodobnie będzie… różowa

Wytypowano korytarz jakim ma być wytyczona nowa droga z Nowego Sącza do Brzeska, czyli trasa krajowa 75. Z informacji jakie do nas dotarły wynika, że “wygrywa” wariant oznaczony w dokumentacji symbolem KRP3, wyrysowany na mapach studium korytarzowego kolorem różowym.

Z obwodnicą północną Nowego Sącza nowa droga ma łączyć się tuż za rondem pod Górą Zabełecką. U podnóża Góry Zabełeckiej, ponad rondem, planiści proponują budowę wiaduktu, co będzie wymagało przebudowy fragmentu ulic Witosa i Tarnowskiej.

Tunelu pod Justem ten wariant nie przewiduje, ale droga zwana Sądeczanką będzie wymagała budowy estakady o długości 360 metrów, pięciu wiaduktów oraz 21 mostów. Koszty budowy tych obiektów inżynierskich oszacowano na kwotę 332 mln. 072 tys. 887 zł.

Aby przygotować plac budowy pod wariant “różowy”, trzeba będzie zburzyć 40 obiektów: 11 w gminie Brzesko, 4 w gminie Gnojnik, 5 w gminie Czchów, 18 w gminie Łososina Dolna (najwięcej) i dwa w Nowym Sączu.

Całkowity koszt inwestycji to ok. 1,643 mld zł brutto.

Dokładny przebieg trasy proponowany w najnowszej wersji studium korytarzowego można prześledzić TUTAJ.

Według zapowiedzi urzędników GDDKiA planowany termin uzyskania decyzji środowiskowej dla inwestycji to druga połowa 2019 roku.

fot. Halcrow Group Sp. z o.o.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.