Zastrzyk gotówki dla gmin uzdrowiskowych

Krynica – Zdrój, Szczawnica, Piwniczna – Zdrój, Muszyna, Rabka – Zdrój, Uście Gorlickie i Sękowa – decyzją wojewody małopolskiego dostały zastrzyk pieniędzy w kwocie 7 mln zł. Pieniądze zostaną przekazane w sierpniu tego roku i mogą zostać wydane w dowolny sposób, w zależności od potrzeb danej gminy.

 Dotacje te, są przyznawane od 2006 roku i przeznaczone na sfinansowanie zadań własnych gmin związanych z zachowaniem funkcji leczniczych uzdrowisk – mówi Piotr Ćwik, wojewoda małopolski. – Wysokość dotacji jest ustalana proporcjonalnie do wpływów z tytułu pobieranych opłat uzdrowiskowych.

Wśród inicjatyw, które gminy przewidziały do realizacji są m.in. pielęgnacja oraz utrzymanie zieleni oraz zagospodarowanie terenu małą architekturą.

Szczególnie istotnym celem, jaki mogą wskazać gminy, jest oczywiście realizacja zadań związanych z poprawą jakości powietrza i dbałością o rozwój uzdrowisk – podkreśla Piotr Ćwik. Gminy deklarują również, że pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na przebudowę i remonty infrastruktury drogowej, zapewnienie oświetlenia ulicznego czy zimowe i letnie utrzymanie dróg,

Kwota dotacji dla poszczególnych uzdrowisk:

  • Krynica-Zdrój – 3 692 944,88 zł,
  • Szczawnica – 1 047 797 zł.
  • Muszyna – 927 649,63 zł.
  • Uście Gorlickie – 303 574 zł.
  • Piwniczna-Zdrój – 246 418 zł.
  • Rabka-Zdrój – 682 427,50 zł.
  • Sękowa – 20 252 zł.

fot. wiki, zdjęcie ilustracyjne – Muszyna-Zdrój

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.