Sądeczanka Maria Chojnowska "leczy" kadrowiczki

Maria Chojnowska w wieku 18 lat musiała zakończyć nieźle zapowiadającą się piłkarską karierę. Powód? Kontuzja. Do tego czasu przeszła wszystkie kategorie młodzieżowej reprezentacji Polski. Rozpoczynała grę w Starówce Nowy Sącz. Najlepszy okres w karierze wiąże się jednak z AZS Wrocław. To z tym klubem sięgnęła po brązowy medal w mistrzostwach Polski seniorek. Dzisiaj prowadzi swój Gabinet Fizjoterapeutyczny. Współpracuje również z jedną z poradni zajmujących się chorobami stóp.

Renault2

W ostatnim roku o Marysi głośno za sprawę jej pracy w reprezentacji Polski kobiet w hokeju na lodzie. Wspierała dziewczyny podczas zgrupowań kadry, a także podczas spotkań w ramach mistrzostw świata, czy innych młodzieżowych turniejów. Miała także epizod z seniorską kadrą kobiet w hokeju na lodzie. Znakomicie uzupełniają się z Dominiką Maciaszczyk. Również byłą piłkarka nożną, reprezentantką Polski, uczestniczką rozgrywek w ramach Ligi Mistrzyń.

- Pracując w kadrze jest się do dyspozycji całą dobę. Najwcześniej wstajemy, najpóźniej kładziemy się spać. Musimy być gotowe, że w każdej chwili dziewczyny będą potrzebować naszej pomocy związanej na przykład z kontuzjami, z przeciążeniami, itp - mówi Maria. - Ale to bardzo ciekawa praca, dająca mnóstwo satysfakcji.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.