Sądeczanka Maria Chojnowska „leczy” kadrowiczki

Sądeczanka Maria Chojnowska „leczy” kadrowiczki

Maria Chojnowska w wieku 18 lat musiała zakończyć nieźle zapowiadającą się piłkarską karierę. Powód? Kontuzja. Do tego czasu przeszła wszystkie kategorie młodzieżowej reprezentacji Polski. Rozpoczynała grę w Starówce Nowy Sącz. Najlepszy okres w karierze wiąże się jednak z AZS Wrocław. To z tym klubem sięgnęła po brązowy medal w mistrzostwach Polski seniorek. Dzisiaj prowadzi swój Gabinet Fizjoterapeutyczny. Współpracuje również z jedną z poradni zajmujących się chorobami stóp.

W ostatnim roku o Marysi głośno za sprawę jej pracy w reprezentacji Polski kobiet w hokeju na lodzie. Wspierała dziewczyny podczas zgrupowań kadry, a także podczas spotkań w ramach mistrzostw świata, czy innych młodzieżowych turniejów. Miała także epizod z seniorską kadrą kobiet w hokeju na lodzie. Znakomicie uzupełniają się z Dominiką Maciaszczyk. Również byłą piłkarka nożną, reprezentantką Polski, uczestniczką rozgrywek w ramach Ligi Mistrzyń.

Pracując w kadrze jest się do dyspozycji całą dobę. Najwcześniej wstajemy, najpóźniej kładziemy się spać. Musimy być gotowe, że w każdej chwili dziewczyny będą potrzebować naszej pomocy związanej na przykład z kontuzjami, z przeciążeniami, itp – mówi Maria. – Ale to bardzo ciekawa praca, dająca mnóstwo satysfakcji.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama