Sądeczanin wśród aktywistów inicjatywy #RespectUS

„Przeflancowany krakowianin rodem z Nowego Sącza. Ekonomista, publicysta i komentator polityczny. Aktywista miejski, działacz Alarmu Antysmogowego. Cały czas o tym truje” – taka notka widnieje przy nazwisku sądeczanina Bartłomieja Orła na stronie kampanii #RespectUs. Bartłomiej Orzeł jest jednym z twórców akcji, której ideę można streścić w jednym zdaniu: „Przypomnijmy wspólnie, że Polacy podczas II wojny światowej uratowali 100 tysięcy Żydów”.

“Nośnikami” hasła kampanii są ciężarówki. Kilkadziesiąt oznakowanych samochodów już wyruszyło w trasy po Europie. Każdy, kto chciałby się przyłączyć do inicjatywy, może to zrobić choćby dziś.

Do Wielkiej Brytanii wysłaliśmy już pierwszą partię specjalnie przygotowanych tablic rejestracyjnych z hasłem #RespectUs. Kolejne będziemy rozdawali naszym kierowcom na przejściach granicznych z Niemcami – informują inicjatorzy.

„W świecie, w którym fakenews stał się wykładnią prawdy, a historyczne fakty przegrywają z polityką i emocjami – prosimy jedynie, abyś sam wyciągał wnioski, zestawiał fakty, dedukował” – zachęcają.

Więcej o ich przedsięwzięciu można przeczytać pod linkiem: https://www.respectus.pl

 

fot. RespectUS/ FB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.