Sądeczanin Jan Stosur wystąpi w programie *Zostań gwiazdą*

Sądeczanin Jan Stosur, uczeń Zespołu Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym  Sączu skomponował dwa autorskie utwory: „Przestrzeń” i „Ile jesteś wart”. Teledyski można obejrzeć w serwisie muzycznym „VEVO”. Chłopak już w najbliższy czwartek wystąpi w programie pt. „Zostań gwiazdą”, emitowanym na antenie Tele 5. Janek Stosur opowiada nam o swojej muzycznej pasji.

-Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się w wieku 8 lat. Dostałem wtedy od siostry pierwszy keyboard z wbudowanym mikrofonem. Nauczyłem się na nim grać i śpiewałem sobie do swoich własnych kompozycji. Potem zacząłem uczęszczać na prywatne lekcje wokalne a w 2016 roku podpisałem kontrakt z dystrybutorem muzyki Independent Digital, który umożliwia sprzedaż muzyki w serwisach cyfrowych takich jak: Empik, spotify, tidal, itunes – mówi Jan Stosur.

Swoją pierwszą piosenkę napisał w 2013 r. Była to piosenka o miłości. Gdy Janek pisał tekst do piosenki „Przestrzeń”, posiłkował się innymi swoimi tekstami o miłości, które napisał wcześniej.

– Piosenka ostatecznie powstała w formie ballady. Wydana została prawie rok temu i ma ponad 60 tys. wyświetleń – podkreśla młody muzyk.

– Przed wydaniem singla „Ile jesteś wart”, tekst pisałem ponad pół roku. Chciałem aby piosenka niosła pozytywne wartości – mówi.

Jan Stosur na początku tego roku nawiązał muzyczną współpracę z mistrzem świata football freestyle Krzysztofem Golonką.

-Do jego tricków piłkarskich wykonałem dwa covery. Można je zobaczyć poniżej:

Swoje życie zawodowe pasjonat planuje związać z muzyką.

-To jest mój cel, do którego dążę. Oprócz muzyki interesuję się teatrem i sportem, a dokładnie piłką nożną. Chciałbym jednak dzielić się moją muzyką. Po liceum chciałbym iść na studia na Akademię Muzyczną.

Pierwsza debiutancka płyta Janka Stosura pojawi się pod koniec 2018 roku. Znajdzie się na niej 10 piosenek. Płyta będzie dostępna we wszystkich serwisach cyfrowych oraz na półkach Empiku w wersji CD. Produkcja muzyczna już trwa.

Janka można posłuchać poniżej:

***

Program z udziałem młodego muzyka, będzie można obejrzeć w najbliższy czwartek (30 listopada) o godz. 21.45 na antenie Tele 5.

Fot. archiwum J. Stosura

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.