Dzieciaki z Koniuszowej wygrały zdrowie bo wiedzą, że śniadanie daje moc

Jak ważnym posiłkiem jest śniadanie? Czy warto się zdrowo odżywiać? Jak przygotować smaczne i zdrowe posiłki? Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Koniuszowej już wiedzą, że bez śniadania do szkoły nie idziemy!

W ramach ogólnopolskiej akcji “Dzień Śniadania” Szkoła Podstawowa w Koniuszowej zorganizowała dla dzieciaków serię konkursów i akcji edukacyjnych, których celem było podnoszenie świadomości dzieci o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie.

Młodsze dzieciaki biorące udział w konkursie „Kanapkowe inspiracje” przygotowywały  kanapki, którymi później częstowali uczniów innych klas, a starsze dzieci napisały test sprawdzający ich wiedzę w zakresie „12 zasad zdrowego odżywania”. Wszyscy którzy zdali go pozytywnie otrzymali od dyrektora Szkoły certyfikaty „Zdrowego odżywiania na piątkę”.

To jedna z wielu akcji podejmowanych przez placówkę, która realizuje ogólnopolskie projekty jak: „Europejski Kodeks Walki z Rakiem”, „Śniadanie Daje Moc” oraz „Zdrowo jem, więcej wiem”. Celem jest uświadomienie członkom szkolnej społeczności  jak ważnym posiłkiem jest śniadanie, jak ważna jest prawidłowa i zbilansowana dieta, ale także praktyczna edukacja dzieci, aby same umiały przygotowywać dla siebie posiłki zgodnie z zasadami prawidłowego odżywiania.

Edukacyjne działania prozdrowotne na stałe wpisały się tradycję naszej szkoły. Licznie realizowane programy i projekty o tej tematyce wspierają uczniów i ich rodziców w przyswajaniu wzorców prawidłowych zachowań, w tym prawidłowych zasad żywienia. Dzięki bardzo dobrej współpracy z rodzicami, którzy zapewnili produkty do przygotowania kanapek, akcja „Dzień Śniadania” realizowana w naszej szkole, wypadła bardzo okazale. Cieszą mnie bardzo pozytywne relacje dzieci – uczestników oraz ich zadowolone miny, które można zobaczyć na załączonych fotografiach. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Szczególnie gorąco dziękuję rodzicom, którzy wzięli udział w komisji konkursowej, wychowawcom klas 0-III oraz głównemu organizatorowi i inicjatorowi szkolnego „Dnia Śniadania” –  pani Beacie Kawik – pedagogowi szkolnemu- mówi Jarosław Gliński, dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej.

Opiekunami akcji był pedagog szkolny Beata Kawik oraz wychowawcy klas: Zofia Michalik, Halina Damasiewicz, Maria Rola, Małgorzata Kmak. W akcję zaangażowani byli również rodzice dzieci: Szarek Dorota, Bieniek Marta, Ruchała Elżbieta, Siedlarz Ewa.

Przy realizacji zadań z zakresu prowadzenia zdrowego trybu życia szkoła współpracuje z  Pracownią Prewencji Pierwotnej Zakładu Epidemiologii i Prewencji Nowotworów – Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.