Sądeczanie zatopili Wisłę w Krakowie

Bardzo miłe wiadomości nadesłano z Krakowa. W meczu młodzików U-14 zespół STK Wikar Nowy Sączu pokonał Wisłę Kraków na ich parkiecie.

TS Wisła Kraków – STK Wikar Nowy Sącz 62:66 (11:13, 16:16, 17:15, 18:22)
Sędziowali: Magdalena Orłowska i Mateusz Mikdzioł.

TS Wisła: Binkiewicz 31, Bącela 11, Starowicz 10, Joniec 4, Mc Glynn 2, Tischner 2, Pęksa 2.

STK Wikar: Zygmunt 19, Kogut 18, Tokarczyk 17, Kunicki 6, Berdysz 5, Florkowski 1, Rosiński, Mieczykowski, Szczerkowski, Grzyb, Frtiz, Kmiecik.

To był dobry mecz w wykonaniu młodych sądeczan, a cieszyć może także to, iż zespół z Krakowa był faworytem tej rywalizacji. W pierwszej kwarcie gra toczyła się od dobrej akcji Wisły, po skuteczną kontrę sądeczan. Szybkie i dokładne podania z obrony na celne rzuty zamieniali Kogut i Zygmunt. Rywale próbowali grać mocno w obronie, ale młodzi koszykarze z Nowego Sącz umiejętnie ogrywali rywali. Do przerwy 29:27 dla STK Wikar. Po zmianie stron zawodnicy Wisły zagrali agresywniej w obronie co spowodowało, że kilka rzutów nie wpadło do kosza i był remis 44:44. Ostatnia część meczu zapowiadała się bardzo emocjonująco i taka była. Na skuteczną akcję Wisły odpowiadali sądeczanie i na tablicy najczęściej widniał remis. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu było 62:62. Rzuty wolne wykonywał Zygmunt trafił raz i sądeczanie prowadzili, a chwilę później akcję zespołu wykończył Tokarczyk. Wynik meczu ustalił celnym rzutem, spośród dwóch wolnych, Kogut.