Sądeczanie z muzyką wyzwoleni świętowali ostatni dzień Imienin Miasta [ZDJĘCIA, FILM]

Ostatni dzień imienin miasta za nami. Cykl imieninowych wydarzeń zakończyło widowisko muzyczne opatrzone tytułem: „W bieli i czerwieni z muzyką wyzwoleni”. Na scenie wystąpili między innymi Kasia Moś, która w ubiegłym roku reprezentowała Polskę w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji, Krzysztof Cugowski z zespołu Bracia i wielu innych wspaniałych artystów. 

PROTEUSGAST3

Widowisko poświęcone było 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a sfinansowane zostało ze funduszy Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2018 rok.

Sądeczanie tłumnie zgromadzili się na rynku, aby wspólnie odpowiedzieć na pytanie, czym dla każdego z nas jest dzisiaj wolność. Zabrzmiały najpiękniejsze utwory z repertuaru polskich artystów, którzy śpiewali o wolności: zespołu Perfect, Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Turnaua, Stanisława Soyki,  Maryli Rodowicz, Jacka Kaczmarskiego, Andrzeja Zauchy…

Artystom akompaniowała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod kierunkiem Leszka Mieczkowskiego. Na scenie znalazło się też miejsce dla utalentowanych sądeczanek: Natalii Górowskej-Kowalik, Anny Kożuch,  Zuzanny Leśniak, Kingi Łęczyckiej, Małgorzaty Saraty oraz Wiktorii Tokarczyk, która zaśpiewała piosenkę finałową.

Gromkie oklaski na stojąco po koncercie były dowodem na to, że sądeczanom koncert przypadł do gustu i z całą pewności na długo pozostanie w ich pamięci.

Ja to mam szczęście, że w tym momencie, żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą (…)„- śpiewali wszyscy na koniec.

Autorem i reżyserem  widowiska był Marcin Kołaczkowski.

W koncercie wzięli udział także: Natalia Sikora, Beata Rybotycka, Konrad Imiela, Kwartet Rampa oraz Zespół Kameleon w składzie: Hadrian Filip Tabęcki – instrumenty klawiszowe, Maciej Szczyciński – gitara basowa, kontrabas, Piotr Maślanka – perkusja, Piotr Malicki – gitary.

 

 

 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]