Gorlice. „Dopalacze-wypalacze”, program profilaktyki dla młodzieży [Konkurs]

Miasto Gorlice będzie realizowało program profilaktyczny skierowany do uczniów tamtejszych szkół podstawowych.

Problem eksperymentowania i zażywania przez coraz młodszych ludzi substancji psychoaktywnych istnieje także w mieście nad Ropą. W związku z tym w kwietniu br. złożono wniosek w ramach rządowego programu zapobiegania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. W. Stasiaka”. Na zaplanowane we wniosku działania, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało Gorlicom dofinansowanie w kwocie 24.710 zł. Całkowita wartość projektu – 30.888 zł.

Program „Unplugged” rekomendowany przez Komisję Europejską jest szkolnym programem profilaktyki uniwersalnej, adresowanym do młodzieży w wieku 12-14 lat.

Dofinansowany program ma za zadanie zapobieganie wczesnej inicjacji narkotykowej wśród młodych ludzi. Do końca tego roku planowane jest m. in. przeszkolenie nauczycieli, przeprowadzenie zajęć dla uczniów, warsztaty asertywności oraz tematyczny konkurs plastyczny informuje oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Szczegółowe wyniki konkursu można znaleźć TUTAJ.

Źródło: UM Gorlice

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.