SKPS Dunajec: sądeczanie wicemistrzami Polski

Wielki sukces odniósł zespół młodzików siatkówki SKPS Dunajec Nowy Sącz zdobywając srebrny medal w finale Mistrzostw Polski. Sądeczanie po ciekawej grze musieli uznać wyższość rywali Jastrzębskiego.

Finał
Jastrzębski Węgiel – SKPS Dunajec Nowy Sącz 2:0 (25:20, 25:21)
MVP: Kajetan Kubicki.
SKPS: Ciuła, Rams, Pierzchała, Olszewski, Jacak, Bednarek, Hotloś, Kałużny, Mucha, Górowski, Michura, Piech, Brożek – libero, Błaszczyk – libero.

W finale spotkały się zespoły, które wygrały swoje grupy i to było widać na boisku. Od pierwszych akcji meczu gra była wyrównana. Jednak po dobrych akcjach Dunajca sądeczanie zaczęli przeważać. Niestety w końcówce seta rywale okazali się skuteczniejsi i wygrali. W drugiej partii zespół z Nowego Sącza prowadził 16:11 i zanosiło się na tie break. Niestety ostatnia faza seta należała do młodzików Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali.

Najlepsi zawodnicy turnieju finałowego:
Najlepszy rozgrywający: Damian Biliński (Gwardia Wrocław)
Najlepszy przyjmujący: Jakub Olszewski (Dunajec Nowy Sącz)
Najlepszy atakujący: Tytus Nowik (Trefl Gdańsk)
Najlepszy blokujący: Szymon Górowski (Dunajec Nowy Sącz)
Najlepszy libero: Jakub Hawryluk (Jastrzębski Węgiel)
MVP: Kajetan Kubicki (Jastrzębski Węgiel)

Klasyfikacja końcowa: 1. Jastrzębski Węgiel, 2. SKPS Dunajec Nowy Sącz, 3. Trefl Gdańsk, 4. Gwardia Wrocław, 5. UKS Sparta Kraków, 6. TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych, 7. UMKS MOS Wola Warszawa, 8. Żak Espadon Pyrzyce.