Sądeczanie najlepsi w Turnieju Tatry Cup!

Wielki sukces sądeckiej piłki nożnej. Młodzi piłkarze MUKS Dunajca (rocznik 2009) triumfowali na Turnieju Tatry Cup! Dodatkowo organizatorzy imprezy wyróżnili Szymona Mądrego z Dunajca.

Sądeczanie przyjechali do stolicy polskich Tatr prosto z Wałbrzycha, gdzie wywalczyli piątą pozycję.

Po długiej i wyczerpującej podróży oraz smutku po przegranej Polski z Kolumbią (0:3) chłopcy szybko poszli spać, bo następnego dnia mieli do rozegrania pierwsze mecze grupowe – opowiada Mateusz Fedko, opiekun sądeckich zawodników.

Dunajec wyszedł z grupy jako pierwszy. Sądeczanie wygrali siedem meczów, raz zremisowali i tylko raz przegrali. W półfinale Dunajec okazał się lepszy od Pogoni Staszów (gol Wojciecha Pierzgi), zaś w finale – odprawił z kwitkiem Żalgiris Wilno triumfując w serii rzutów karnych 2:0.

Czytaj również: Gdzie zagra podstawowy bramkarz Sandecji? Klub z 1 ligi

W konkursie „jedenastek” kibicom i samym zawodnikom towarzyszyły wielkie emocje. Najpierw M. Ziobrowski precyzyjnym strzałem zdobył gola, zaś K. Oleksy obronił uderzenie Litwina. Drugą bramkę mocnym strzałem zdobył F. Fedko. Tymczasem karnego znów obronił Oleksy i wygrana stała się faktem!

Poczynaniom młodych sądeczan przypatrywał się były reprezentant Polski i gwiazdor Wisły Kraków Mirosław Szymkowiak, ambasador turnieju. Dla zawodników Dunajca był to ostatni turniej przez przerwą wakacyjną. Gratulujemy i życzymy udanego wypoczynku!

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Archiwum Dunajec (Rafał Mądry, Jan Różycki)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.