Dobry start Polaków w Pucharze Świata w slalomie kajakowym

W Augsburgu zakończył się pierwszy dzień III edycji Pucharu Świata w slalomie kajakowym. Bardzo dobrze spisali się sądeczanie, którzy w komplecie awansowali do półfinałów.

Renault2

Jako pierwsi na starcie stanęli kanadyjkarze w C-1. Znakomicie spisał się Grzegorz Hedwig (KS Start Nowy Sącz), który w eliminacjach zajął trzecie miejsce. Jego młodsi koledzy nie przebrnęli pierwszej rywalizacji i odpadli. Podobnie jak jedyna w C-1 kobiet Aleksandra Stach.

Większe problemy miały kajakarki, które w pierwszym wyścigu płynęły o wiele za wolno by myśleć o awansie. Na szczęście w drugim dużo lepiej pokazała się sądeczanka Klaudia Zwolińska i awansowała do półfinałów. Niestety eliminacji nie przebrnęła bardziej doświadczona Natalia Pacierpnik.

Ogromne emocje towarzyszły rywalizacji w K-1 panów. Kolejny raz bardzo szybko popłynął sądeczanin Dariusz Popiela, który miał czwarty czas, ale już na pierwszej bramce trącił tyczkę, za co otrzymał 2 punkty karne. Później gonił czas i się udało. Ostatecznie był 10. Słabiej wypadli jego koledzy, ale w drugim wyścigu bracia Polaczykowie i Michał Pasiut z KS Start poprawili swoje wyniki i awansowali do półfinałów.

Wyniki elliminacji:
K-1 mężczyzn (awansowało 40 zawodników): 10. Dariusz Popiela, 18, Mateusz Polaczyk, 32. Rafał Polaczyk, 40. Michał Pasiut.
K-1 kobiet (awansowało 30 zawodniczek): 28. Klaudia Zwolińska, 36. Natalia Pacierpnik – odpadła.
C-1 mężczyzn (awansowało 30 zawodników): 3. Grzegorz Hedwig - nie awansowali: 52. Przemysław Nowak, 63. Igor Sztuba.
C-1 kobiet (awansowało 30 zawodniczek); 43. Aleksandra Stach
Dzisiaj na starcie staną: Grzegorz Hedwig (C-1) oraz Klaudia Zwolińska (K-1) - oboje z KS Start Nowy Sącz.

WIŚMAŁA2020
Tagikajaki

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.