Sądeckie Youngtimery: duża frajda z jazdy dużym fiatem

Fiat 125p, którego właścicielem jest Krzysztof Hanula uzyskał największą liczbę polubień, dzięki czemu zwycięzca wygrał w konkursie Youngtimer zorganizowanym w mediach społecznościowych.

Jestem zaskoczony, że mój duży Fiat wygrał  – cieszy się zdobywca nagrody.

Krzysztof od dziecka fascynował się dużymi fiatami. Jego wujek miał dwa egzemplarze. Fiat 125p Krzysztofa, nie jest jednak oryginalnym modelem. Wcześniejszy właściciel sporo zmienił. Zamiast seryjnego silnika 1.5 z fiata 125p, jest silnik 1.6 z Poloneza. Auto nie ma też oryginalnego zawieszenia z dużego Fiata, tylko z Poloneza. Oryginalnie samochód miał barwę czerwoną, ale został przemalowany na czarno.

–  Fiacik dość długo stał. Miał problemy z odpalaniem, stał na kapciach. Trzeba było trochę czasu i pracy zanim go uruchomiłemNiestety zdarzyło się, że mój samochód miał bliski kontakt z innym pojazdem i dlatego widać wgniecenia na tylnym pasie. Kiedy stałem na światłach, Pan z Volkswagena Golfa V nie zauważył mnie i najechał na tył mojego samochodu. Mój niewiele ucierpiał, za to właściciel drugiego samochodu miał do remontu cały przód w swoim Volkswagenie – opowiada Pan Krzysztof.

Pan Krzysztof ma w swojej kolekcji jeszcze stare BMW E30 z 1986r. z serii 3, oraz BMW E34 z 1991r. z serii 5.

Fajnie jest jechać takim samochodem. Gdy przejeżdżam, a przechodnie pokazują mi kciuki do góry mam frajdę – śmieje się Pan Krzysztof.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.