Sądeckie Muzeum Okręgowe nagrodzone za trzydzieści lat wspierania młodych talentów

Sądeckie Muzeum Okręgowe nagrodzone za trzydzieści lat wspierania młodych talentów

Czterdziesta dziewiąta nagroda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i edukacji w tym roku powędrowała do Sądeckiego Muzeum Okręgowego. Instytucja została uhonorowana i doceniona za organizowany od trzydziestu lat konkurs „Moja przygoda w muzeum” przygotowywany przez Annę Wideł i Piotra Droździka.

-Ta nagroda podsumowuje nasze trzydziestoletnie starania związane z edukacją młodzieży w zakresie sztuk plastycznych – mówił Rober Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Nagrodę uroczyście wręczono w Toruniu podczas finału Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży od 5 do 18 roku życia.

Statuetkę za kreację nowatorskich rozwiązań artystycznych i wybitne osiągnięcia w procesie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży odebrała Anna Wideł, kierownik działu Edukacji Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

-To ogromna satysfakcja odbierać tę nagrodę przyznawaną instytucjom zauważonym jako te, które potrafią dzięki współpracy osiągać sukcesy. Za tą nagrodą kryją się bowiem sukcesy sądeckiej młodzieży. Dziękuję również dyrektorowi, za to, że stwarza nam warunki do kreowania działań artystycznych dzieci i młodzieży – mówiła.

 

Share on twitter
Share on facebook