Osiedle Stare Miasto ma swoją świetlicę środowiskową

Osiedle Stare Miasto ma swoją świetlicę środowiskową

Przy ul. Romanowskiego w Nowym Sączu otwarto świetlicę środowiskową. W tym miejscu mieszkańcy osiedla, ale i całego miasta, w każdym wieku – od najmłodszych po seniorów – będą mogli się spotykać i miło spędzać czas. Praca z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i seniorami, zajęcia taneczno-ruchowe, kabaretowe, fitness, szachowe, kultywujące tradycje i zwyczaje, inicjatywy propagujące czytelnictwo, dyskusyjne kluby książkowe, zajęcia z zakresu nowych technologii, doradztwo zawodowe… – to tylko fragment bogatej oferty, która czeka na odwiedzających świetlicę.  

To bardzo miła chwila i nowy rodzaj instytucji, których dotychczas w naszym mieście nie było. Chcemy, żeby wszystkie osoby, które będą tutaj przychodziły decydowały o tym, co tutaj się będzie działo, jak często i z kim – mówiła podczas uroczystości otwarcia Magdalena Majka, wiceprezydent miasta.

W świetlicy umieszczono tablicę, na której można zapisywać swoje pomysły.

Od 4 listopada świetlica czynna będzie przez cztery godziny dziennie, od poniedziałku do piątku. We wtorki, czwartki i piątki będą tam również dyżury Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Pomieszczenia zostały wyremontowane i wyposażone dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich w ramach „programu działań dotyczącego wzmacniania potencjału osobistego oraz integracji mieszkańców miasta poprzez modernizację i adaptację obiektów na cele społeczne”. Jak zapowiedziała wiceprezydent Magdalena Majka – jeszcze w tym roku powstaną w Nowym Sączu kolejne dwa takie miejsca.

Share on twitter
Share on facebook