Sądeckie MPK kupi 30 autobusów. Wyda na nie prawie 28 milionów

MPK w Nowym Sączu chce kupić 30 nowych autobusów. Na ten cel wyda prawie 28 mln złotych. Wczoraj przedsiębiorstwo ogłosiło przetarg, który odbędzie się w dwóch etapach. Najpierw zostanie wyłoniony dostawca autobusów MAXI, a dopiero potem MiDI.

W planach jest zakup 24 autobusów klasy MAXI,  za ok. 22,5 mln złotych. Pojazdami tego typu może podróżować 79 pasażerów, w tym 28 na miejscach siedzących. Takie autobusy charakteryzują się nadwoziem o długości 11,5- 12,0 metrów, szerokością, która oscyluje w przedziale 2,5-2,55 m oraz wysokością do 3,15 m.

Na 6 autobusów klasy MIDI Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu, chce wydać 5,42 mln złotych netto. Różnią się one od MAXI tym, że długość ich nadwozia mieści się w granicach 9,5-10,5 m. Ponadto zmieści się w nich mniej pasażerów, bo około 69, przy co najmniej 21 miejscach siedzących. Szerokość i wysokość pojazdów jest taka sama.

Zarówno w MIDI, jak i MAXI będą trzy wejścia. Pojazdy będą napędzane silnikami diesla o mocy, w przypadku autobusów MAXI, nie mniejszej niż 200 kW, a w przypadku MIDI nie mniejszej niż 180 kW.

Wszystkie pojazdy będą spełniać europejski standard emisji spalin Euro 6.

Autobusy będą klimatyzowane, monitorowane oraz wyposażone w optymalny system informacji pasażerskiej, na który złożą się trzy zewnętrzne wyświetlacze diodowe, jeden wewnętrzny 21- calowy oraz głosowe komunikaty zapowiadające przystanek.

Do 25 września można składać oferty. Jednak dla MPK jest ważna nie tylko cena pojazdów, ale także ich parametry techniczne.

Fot.ilustracyjne: MPK Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.