Sądeckie karetki pomogą ukraińskim medykom ratować życie

Sądeckie karetki pomogą ukraińskim medykom ratować życie

Nowy Sącz, karetki dla Ukrainy

Z Nowego Sącza do Ukrainy zostały przekazane dwie karetki, które służyły wcześniej Sądeckiemu Pogotowiu Ratunkowemu. Ambulansy są wyposażone w defibrylatory, pakiety medyczne, radiotelefony, a także bandaże, opatrunki i inne środki niezbędne podczas działań wojennych.

W Ukrainie toczą się brutalne walki. Armia Putina jest bezwzględna. Ostrzeliwane są prywatne domy, bloki mieszkalne, przedszkola. Zabijani są cywile, w tym dzieci. Ostrzeliwane są też karetki pogotowia ratunkowego. Dlatego Zarząd Powiatu Nowosądeckiego podjął decyzję o przekazaniu ukraińskiej służbie zdrowia dwóch ambulansów, które wcześniej służyły Sądeckiemu Pogotowiu Ratunkowemu. Pojazdy zostały zastąpione nowocześniejszymi, jednak nadal są sprawne i mogą jeszcze służyć przez dłuższy czas.

– Sytuacja na Ukrainie z dnia na dzień się zaostrza. Walczącym o wolność i swój kraj potrzebna jest każda pomoc, a szczególnie pomoc medyczna. Od razu podjęliśmy decyzję o przekazaniu dwóch karetek dla Ukrainy – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Anonimowi darczyńcy zebrali pieniądze, przeprowadzono również zbiórkę wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i dzięki temu karetki udało się wyposażyć w najpotrzebniejsze środki medyczne. – Dodatkowo, otrzymaliśmy gotowe już pakiety medyczne o wartości 2500 złotych, które również znalazły się w karetkach. – Przekazali je: Leszek Szlachta (Transeco), Centrum Ogrodnicze Miłkowski, KGW w Łyczanej i OSP Korzenna Centrum. Wszystkim bardzo dziękuję za okazane serce i szybką reakcję na nasz apel – podziękowała Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Przypominamy, trwa zbiórka na zakup karetek i wyposażanie ich. Więcej informacji o akcji Tutaj. 

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.