Sądeckie kajakarki wróciły z Mistrzostw Europy z brązowym medalem

Sądeckie kajakarki wróciły z Mistrzostw Europy z brązowym medalem

Zawodniczki KS Start Nowy Sącz zdobyły drużynowo brązowy medal na Mistrzostwach Europy w slalomie kajakowym w kategorii wiekowej U-23. Indywidualnie Klaudia Zwolińska była szósta, a Sara Ćwik ósma. Sądecka drużyna wystartowała w składzie: Klaudia Zwolińska, Sara Ćwik oraz Edyta Rosiek.

Kajakarstwo to szczególnie sympatyczna dyscyplina sportu, bo tak ściśle związana z naturą, przyrodą, wodą – powiedział Wojciech Piech, zastępca prezydenta miasta. – Cieszymy się z waszych sukcesów, to jest coś, co nas \ sądeczan, bardzo buduje. Gratulujemy i prosimy o więcej – dodaje Wojciech Piech i podkreśla, że sukcesy sportowe sądeckich kajakarek to znakomita promocja dla Nowego Sącza oraz całej Sądecczyzny.

Choć młode zawodniczki dopiero rozpoczynają swoją seniorską karierę, wcześniej, jako juniorki zdobyły szereg cennych laurów. Najbardziej utytułowana jest Klaudia Zwolińska, która była już mistrzynią świata i Europy juniorek w slalomie kajakowym.

– W  Hohenlimburgu była taka troszeczkę „płaska woda”, bardziej na wiosłowanie, trzeba było być dobrze przygotowanym fizycznie –mówi Klaudia Zwolińska. – Zaczęliśmy od startów indywidualnych. Ja z Sarą zakwalifikowaliśmy się do półfinałów i dalej. Potem były starty w zespołach i jakoś tak wyszło, że miałyśmy dobry przejazd i gdyby  nie dwa punkty karne, zdobyłybyśmy złoty medal.

Wspomniane dwa punkty zarobiły pechowo na ostatniej bramce.

– Zabrakło im 0,47 sekundy do złotego medalu – informuje  Krzysztof Szkaradek, prezes klubu.

Najbliższa impreza kajakarska dużej rangi to Puchar Świata z udziałem Klaudii Zwolińskiej, rozgrywany od najbliższej niedzieli we Włoszech, a następnie jesienne Mistrzostwa Świata.

fot. nowysacz.pl