Nowy Sącz, osiedle Milenium: drzewo runęło na plac zabaw

Na plac zabaw w osiedlu Milenium runęło drzewo. Jedno dziecko zostało ranne.

Renault2

Na szczęście obrażenia jakich doznała dziewczynka są niegroźne dla jej życia. Do zdarzenia doszło dzisiaj (28 sierpnia), ok. godz. 15:40.

- Drzewo samo od siebie pękło, chociaż była bezwietrzna pogoda. Na placu znajdowało się około pięćdziesięciu dzieci. W pewnym momencie usłyszeliśmy trzask i drzewo zaczęło spadać w stronę maluchów. Najbardziej została poszkodowana dziewczynka w wieku około pięciu lat, którą wyciągnęliśmy spod gałęzi. Miała liczne otarcia i podrapania, ale cały czas była przytomna. Rodzice byli bardzo przerażeni całą sytuacją – mówi naoczny świadek Pan Adam.

Służby ratunkowe zawiadomiła kobieta mieszkająca w pobliskim bloku, która obserwowała sytuację. Na miejsce przybyli strażacy oraz pogotowie.

- To cud, że nikt więcej nie ucierpiał. Na placu w tym momencie było bardzo dużo dzieciaków - komentuje mężczyzna z sąsiedztwa.

 

Fot. Paweł Leśniak RTK

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.