Sądeckie dzieciaki zaśpiewały dla duńskiej pary książęcej

Sądeckie dzieciaki zaśpiewały dla duńskiej pary książęcej

Młodzi mieszkańcy Sądecczyzny wystąpili wraz z Czesławem Mozilem przed duńską parą książęcą. Zaśpiewali podczas koncertu z okazji 100-lecia stosunków dyplomatycznych Polski i Danii, który był zwieńczeniem wizyty księcia Fryderyka oraz księżnej Marii Elżbiety w Polsce.

W występie, który odbył się 25 listopada w siedzibie Teatru Dramatycznego w Warszawie, uczestniczyli członkowie zespołów ludowych: Bystro Kicora z Przysietnicy, Rytrzoki z Rytra oraz Małe Piwnicoki z Piwnicznej-Zdroju.

Dzieci nie tylko zaśpiewały dla duńskiej pary książęcej, ale i ją przywitały. To zadanie stanęło przed Adrianem i Julką z zespołu Bystro Kicora.

Jak wyjaśnia Monika Florek, prezes Stowarzyszenia Górale Karpat, udział dzieci i młodzieży w wyjątkowym koncercie to spontaniczna kontynuacja projektu, którego głównym efektem było nagranie teledysku „Dalej jazda Panie Gazda” z Czesławem Mozilem”. O wspólnym dziele duńsko-polskiego muzyka i sądeckich dzieci pisaliśmy TUTAJ.

Projekt „TYLKO ORŁY SZYBUJĄ NAD GRANIĄ – wielka przygoda małych górali” realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Organizatorem jest Stowarzyszenie Górale Karpat, czyli grupa mieszkańców Nadpopradzia, którzy działają w regionie od ponad 10 lat na rzecz powrotu pasterstwa, zachowania kultury ludowej i tożsamości kulturowej.

Monika Florek podkreśla, że udział w koncercie był okazją do promocji regionu nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej oraz uświadomienia, że poza Podhalem istnieją inne regiony góralszczyzny.

fot. Duński Instytut Kultury

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.