Rdziostów: płonął warsztat samochodowy

W Rdziostowie (gm. Chełmiec) doszło do groźnego pożaru warsztatu samochodowego. Ogień zagrażał pojazdom stojącym obok, a także budynkowi mieszkalnemu.

wsb3

Funkcjonariusze z JRG nr 1 w Nowym Sączu i druhowie z OSP Niskowa, Krasne Potockie oraz OSP Klęczany zostali zadysponowani na miejsce zdarzenia tuż przed godziną 23.

W budynku znajdowały się m.in. butle z dwutlenkiem węgla i tlenem. Tuż obok płonącego warsztatu stało pięć samochodów osobowych oraz ciągnik z przyczepą, na którą załadowana była tarcica.

W związku z tym strażacy oprócz gaszenia pożaru musieli zadbać o to, by żywioł nie zagroził pojazdom i pobliskiemu domowi. Odłączono w warsztacie prąd, wyniesiono i schłodzono butle. Zagrożone samochody przemieszczono dalej od ognia. Trzeba było rozebrać więźbę, pokrycie dachu oraz drewniany strop i przelać je wodą.

Uratowano budynek mieszkalny wraz z częścią garażu oraz pojazdy. W celu dozorowania pogorzeliska na miejscu pozostał zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Działania prowadzone przez 7 zastępów i 32 strażaków trwały ponad trzy i pół godziny – informują funkcjonariusze z PSP w Nowym Sączu.

Żadna z trzech osób przebywających w okolicy warsztatu w chwili gdy wybuchł pożar, nie skarżyła się na żadne dolegliwości.

Przyczyną pojawienia się ognia była prawdopodobnie nieostrożność przy prowadzeniu prac.

fot. PSP w Nowym Sączu

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]