Adam Zieliński z Muszyny zwycięzcą XI Turnieju Bocci

Już po raz XI w Nowym Sączu odbył się Turniej Bocci dla osób niepełnosprawnych. W rywalizacji wzięło udział blisko dwustu zawodników z terenu miasta Nowego Sącza  i Sądecczyzny.

WSB2020

Uczestników Turnieju powitali organizatorzy Tomasz Baliczek i Jan Reszkiewicz oraz Iwona Szewczyk z PWSZ, która przeczytała list od Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy skierowany do zawodników i organizatorów.

Prezydentowa życzyła wszystkim wspaniałej rywalizacji i samych dobrych wyników. Agata Kornhauser-Duda objęła honorowym patronatem tegoroczny Turniej Bocci.

Uczestnicy XI Turnieju Boccia rywalizowali w czterech kategoriach: indywidualnie na wózkach inwalidzkich, drużynach dwuosobowych na wózkach inwalidzkich, drużynach trzyosobowych w kategorii dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Najlepszym zawodnikiem w rozgrywkach indywidualnych okazał się Adam Zieliński
z Muszyny. Drugie miejsce zajął Paweł Szumacher z Czarnego Potoku, a trzecie Mariola Szwala z Muszyny. Zacięta walka o zwycięstwo była również w pozostałych kategoriach.

W kategorii drużynowej osób na wózkach inwalidzkich najlepsza okazała się drużyna z Czarnego Potoku. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Boccia Kraków, a na trzecim Zbyszyce. Wśród drużyn stojących trzyosobowych dzieci i młodzieży najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół nr5. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół nr5 (druga drużyna), a trzecie Szkoła Podstawowa nr 16. W kategorii dorosłych: I– ŚDS Gniazdo, II- ŚDS Krynica, III- WTZ Mada Każdy zawodnik otrzymał medal za udział i nagrodę rzeczową. Zwycięzcy w swoich grupach dodatkowo otrzymali puchary, dyplomy. Organizatorzy zadbali o posiłek zarówno dla wszystkich zawodników jak i opiekunów, trenerów, sędziów i wolontariuszy.

Organizatorami zawodów byli: Tomasz Baliczek ze Stowarzyszenia Klub Integracyjny, Jan Reszkiewicz wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej przy Fundacji Mada. Zawody sędziowali: Zuzanna Baliczek, Anna Konstanty, Agnieszka Nowacka, Kinga Kazana, Dawid Tokarczyk, i Maciej Szabla. Wolontariuszami byli studenci PWSZ z kierunku fizjoterapia. Turniej został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu przekazanemu przez PFRON, Urząd Miasta Nowy Sącz, Fundację Mada, Sądeckie Wodociągi, Sądecką Infrastrukturę, Piwniczankę, Zakłady Polkon, oraz ”TB” Tomasz Baliczek.

Fot.  Klaudia Konicka.

 

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.