Sądecki klasyk na odwrót (Sądecka Mapa Rowerowa II/X)

Proponuję trasę chyba najbardziej klasyczną w regionie, możemy ją nawet nazwać Klasykiem Sądeckim z tym, że zrobimy ją na odwrót:  Hala Łabowska - Jaworzyna.

Renault2

Zaczynamy w centrum wsi Łabowa. Podjazd początkowo po asfalcie, ale niedługo potem po szutrówce, aż wreszcie wymagająca technicznie część wiodąca po kamienistej ścieżce, pełnej kolein.  W sumie około 9 km podjazdu na Halę Łabowską (1064 m n.p.m.) z różnicą wzniesień 613 m. Docieramy do schroniska na Hali Łabowskiej gdzie w nagrodę koniecznie naleśniki – mi trafiły się z borówkami. Teraz możemy szykować się do dalszej jazdy.

Przed nami ok. godziny przyjemniej, ale wymagającej jazdy. Blisko 8 km Pasmem Jaworzyny. Łatwego – powiedzmy to sobie szczerze, bowiem ścieżka prowadząca przez las tylko momentami będzie wymagała od nas mocniejszego depnięcia, bowiem różnica wzniesień pomiędzy tymi punktami jest niewielka. Uwaga – na leśnych podjazdach przyda się dobra technika jazdy na rowerze.  Ale na szczycie czeka nas nagroda – po pierwsze widoki z Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.), po drugie za nami zapierający dech w piersiach szlak na Halę Łabowską .

Przed nami zjazd z Jaworzyny w kierunku Czarnego Potoku. Na drodze wybrukowanej przez naturę kamieniami o kilkunastoprocentowym nachyleniu możemy być zmuszeni do zejścia z roweru, ale nawet nie dlatego, że jest za trudno, tylko dlatego, że na dużych kamieniach możemy mieć kłopot z zachowaniem równowagi.

Kończymy w Krynicy. Powodzenia!

Grażyna Zięba

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.