Na Magurę! (Sądecka Mapa Rowerowa II/XI)

Przebieg trasy:
Uście Gorlickie - Las Kunkowski - Leszczyny -  Nowica - Polana - Schronisko PTTK - Magura Małastowska - Wierch - Sołtysia Góra - Przeł. Żdżar - Bielanka - Leszczyny - Kunkowa - Uście Gorlickie

wsb3

Rozpoczynamy z okolic Uścia Gorlickiego przy zalewie Klimkówka w zachodniej części Beskidu Niskiego. Jedziemy kilkaset metrów w kierunku Kwiatonia, a następnie odbijamy asfaltem w lewo kierując się na widoczny z daleka przekaźnik.

Mijamy przekaźnik, mijamy zjazd w na Oderne, by skręcić w prawo na szutrówkę przez las Kunkowski. Docieramy na asfaltową drogę i obieramy kierunek w prawo do widocznej z daleka cerkwi w Leszczynach.

Za cerkwią skręcamy w lewo i pniemy się w górę wzdłuż cmentarza po czym wjeżdżamy w las. Docieramy do przydrożnego krzyża gdzie zjeżdżamy w prawo na szeroką szutrówkę, południowym zboczem pasma Magury Małastowskiej do Nowicy.

Za cmentarzem skręcamy w lewo, mijamy kolejną cerkiew. Przejeżdżamy przez mostek i pod górkę pniemy się na Oderne i dalej na Wierch. Rozpoczynamy terenowy etap wycieczki. Skręcamy w lewo na niebieski szlak rowerowy. Jedziemy bitą drogą docieramy na Polanę.

Jadąc szerokimi beskidzkimi łąkami docieramy do zielonego szlaku. Wjeżdżamy w las gdzie docieramy do schroniska PTTK na Magurze Małastowskiej.

Schronisko - bardzo przyjemne, klimatyczne z sympatyczną obsługą.  Za schroniskiem jeszcze tylko krótki podjazd w górę, aby osiągnąć grań pasma. Jedziemy lasem po gładkiej, wąskiej, leśnej ścieżce.

Mijamy kolejne szczyty Magura Małastowska, Wierch i Sołtysia Góra. Docieramy do wsi Bielanka by asfaltową drogą i docieramy do Leszczyn. Za cerkwią odbijamy w prawo kierując się do Kunkowej.

Wracamy w kierunku Uścia Gorlickiego, zamykając pętelkę po drogach Beskidu Niskiego.

Mariusz Liszka

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.