Sądecki chór Scherzo ze złotym kamertonem

Z 39. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Szkolnych w Bydgoszczy Młodzieżowy Chóru „Scherzo” I Liceum ogólnokształcącego w Nowym Sączu pod dyrekcją doktora Andrzeja Citaka przywiózł Złoty Kamerton!

Renault2

W konkursie wzięło udział 12 chórów całej Polski. Sądecki Chór, liczący 23 uczniów, zaprezentował 5 utworów: „Ojcze nasz” Tomasza Citaka, „Znasz li ten kraj” Stanisława Moniuszki, bajkę muzyczną „Babulejka”  Grzegorza Miśkiewicza, „Zaczarowany ołówek” w opracowaniu Krzysztofa Niegowskiego oraz piosenkę ludową „Oj i w polu jezioro” w opracowaniu Witolda Lutosławskiego.

W  kategorii młodzieżowych chórów mieszanych udało się sądeczanom wyśpiewać „Złoty Kamerton” i Puchar Ministra Edukacji Narodowej, Puchar Ministra i Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego oraz Nagrodę Specjalną Organizatora Konkursu.

Za wykonanie utworu obowiązkowego - „Zaczarowany ołówek” podopieczni Andrzeja Citaka otrzymali największą ilość punktów ze wszystkich rywalizujących w konkursie chórów.

- Wszystkich melomanów i sympatyków zespołu zapraszamy na specjalny koncert w ramach cyklu „Czwartek u Prezydenta”, który odbędzie się w listopadzie - zapowiada Andrzej Citak.

 

Fot. archiwum chóru

 

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.