Jedyny pałac w Nowym Sączu wypiękniał i wzbogacił się o nowe narzędzia do szlifowania diamentów

Jedyny pałac w Nowym Sączu wypiękniał i wzbogacił się o nowe narzędzia do szlifowania diamentów

W remont Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu miasto zainwestowało milion 700 tysięcy złotych. Dzięki temu mogła powstać lustrzana sala baletowa, wyciszone studio muzyczne, pracownia ceramiki z piecem do wypalania gliny, nowoczesna pracownia komputerowa i scenograficzna, oraz udogodnienia, które otwierają budynek dla osób niepełnosprawnych.

Wejście do Pałacu Młodzieży po remoncie znajduje się od strony rynku.

W miniony weekend obiekt uroczyście otwarto i poświęcono.

Uroczyste otwarcie poprzedziła msza święta w Bazylice św. Małgorzaty, celebrowana przez Prepozyta Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzego Jurkiewicza, a całość muzyczną oprawą uświetniły „pałacowe” zespoły – „Promyczki Dobra” i „Sądeczoki” oraz sopranistka Joanna Albrzykowska-Clifford.

Prosto z bazyliki uczestnicy zajęć w Pałacu Młodzieży przeszli w barwnym korowodzie i przy akompaniamencie Zespołu Regionalnego „Sądeczoki” pod adres Rynek 14. Tam wszystkich zgromadzonych, w tym władze miasta, sądeckich parlamentarzystów, rodziców i przyjaciół Pałacu Młodzieży powitała dyrektor Milenia Małecka-Rogal oraz delegacja władz miasta.

– Jesteście skarbem Sądecczyzny, skarbem Nowego Sącza i dla was ten budynek jest wyremontowany i będzie dalej remontowany, bo to jeszcze nie koniec procesu inwestycyjnego – obiecał prezydent Ludomir Handzel, zwracając się do dzieci zgromadzonych na uroczystości.

zdjęcia: Krzysztof Witowski,
Maria Zięba i Klaudia Nędza (Młodzieżowa Akademia Dziennikarska) oraz biuro prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.